ZIŅAS

12. Oktobris 2017 / 09:36

Satversmes tiesu apmeklē Valsts prezidents Raimonds Vējonis
No VPK arhīva

11. oktobrī Satversmes tiesu oficiālā vizītē apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vizītes ietvaros Valsts prezidents tikās ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Inetu Ziemeli un Satversmes tiesas tiesnešiem: Sanitu Osipovu, Aldi Laviņu, Gunāru Kusiņu, Daigu Rezevsku un Jāni Neimani.

Tikšanās laikā Valsts prezidents un Satversmes tiesas tiesneši pārrunāja aktuālos konstitucionālo tiesību jautājumus, diskutējot par dažādiem to aspektiem.  Satversmes tiesas priekšsēdētāja informēja Valsts prezidentu par Satversmes tiesas darbu, aktuālajām lietām, kā arī vairākām Satversmes tiesas uzsāktām iniciatīvām tiesu sadarbības veicināšanas un sabiedrības informēšanas nolūkos.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Satversmes tiesas darbu un uzsvēra, ka stipra konstitucionāla tiesa ir viens no svarīgiem priekšnosacījumiem tiesiskai valstij. Vienlaikus Valsts prezidents uzsvēra, ka Satversmes tiesai ir fundamentāla loma tiesiskuma izpratnes veicināšanā sabiedrībā.

Valsts prezidents un Satversmes tiesas tiesneši bija vienisprātis, ka sakārtota tiesību sistēma ir sabiedrības labklājības pamats, tāpēc nepieciešams uzlabot likumdošanas procesa kvalitāti un sekmēt valsts varas atzaru dialogu.

Runājot par Satversmes tiesā iesniegtajiem pieteikumiem, Satversmes tiesas priekšsēdētāja uzsvēra, ka daudzi Satversmes tiesā saņemtie pieteikumi diemžēl neatbilst Satversmes tiesas likuma prasībām. Lai paaugstinātu iesniegto pieteikumu kvalitāti, Satversmes tiesa šobrīd strādā pie pieteikuma formas un instrukcijas izstrādes, kā arī turpina diskusijas ar Tieslietu ministriju, lai izvērtētu iespējas sniegt valsts nodrošināto juridisko palīdzību noteiktām personu grupām arī Satversmes tiesas procesā.

Tikšanās ietvaros Satversmes tiesas priekšsēdētāja ielūdza Valsts prezidentu apmeklēt Satversmes tiesas organizēto starptautisko konferenci, kas norisināsies Latvijas simtgades ietvaros 2018. gada 24. un 25. maijā.

1
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunākās ziņas
20. Oktobris / 17:17
Stājas spēkā spriedums lietā par ugunsgrēku Mirdzas Ķempes ielā
20. Oktobris / 15:19
Augstākās tiesas priekšsēdētājs piedalās konferencē Tallinā
20. Oktobris / 15:15
I.Lībiņa-Egnere: Starptautisko tiesību pamatvērtība ir cilvēks
20. Oktobris / 11:52
Valsts valodas centram 25 gadi
20. Oktobris / 11:46
Ierosināta lieta par Saeimas vēlēšanu likuma normu, kas liedz Saeimā ievēlēt personas, kuras pēc 1991. gada darbojušās noteiktās organizācijās
AUTORU KATALOGS