Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ZIŅAS

12. Oktobris 2017 / 09:36

Satversmes tiesu apmeklē Valsts prezidents Raimonds Vējonis
No VPK arhīva

11. oktobrī Satversmes tiesu oficiālā vizītē apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vizītes ietvaros Valsts prezidents tikās ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Inetu Ziemeli un Satversmes tiesas tiesnešiem: Sanitu Osipovu, Aldi Laviņu, Gunāru Kusiņu, Daigu Rezevsku un Jāni Neimani.

Tikšanās laikā Valsts prezidents un Satversmes tiesas tiesneši pārrunāja aktuālos konstitucionālo tiesību jautājumus, diskutējot par dažādiem to aspektiem.  Satversmes tiesas priekšsēdētāja informēja Valsts prezidentu par Satversmes tiesas darbu, aktuālajām lietām, kā arī vairākām Satversmes tiesas uzsāktām iniciatīvām tiesu sadarbības veicināšanas un sabiedrības informēšanas nolūkos.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Satversmes tiesas darbu un uzsvēra, ka stipra konstitucionāla tiesa ir viens no svarīgiem priekšnosacījumiem tiesiskai valstij. Vienlaikus Valsts prezidents uzsvēra, ka Satversmes tiesai ir fundamentāla loma tiesiskuma izpratnes veicināšanā sabiedrībā.

Valsts prezidents un Satversmes tiesas tiesneši bija vienisprātis, ka sakārtota tiesību sistēma ir sabiedrības labklājības pamats, tāpēc nepieciešams uzlabot likumdošanas procesa kvalitāti un sekmēt valsts varas atzaru dialogu.

Runājot par Satversmes tiesā iesniegtajiem pieteikumiem, Satversmes tiesas priekšsēdētāja uzsvēra, ka daudzi Satversmes tiesā saņemtie pieteikumi diemžēl neatbilst Satversmes tiesas likuma prasībām. Lai paaugstinātu iesniegto pieteikumu kvalitāti, Satversmes tiesa šobrīd strādā pie pieteikuma formas un instrukcijas izstrādes, kā arī turpina diskusijas ar Tieslietu ministriju, lai izvērtētu iespējas sniegt valsts nodrošināto juridisko palīdzību noteiktām personu grupām arī Satversmes tiesas procesā.

Tikšanās ietvaros Satversmes tiesas priekšsēdētāja ielūdza Valsts prezidentu apmeklēt Satversmes tiesas organizēto starptautisko konferenci, kas norisināsies Latvijas simtgades ietvaros 2018. gada 24. un 25. maijā.

1
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunākās ziņas
20. Jūlijs / 13:43
Lietu par atteikumu reģistrēt Latvijas Pareizticīgo Autonomo Baznīcu reliģisko organizāciju reģistrā nodod jaunai izskatīšanai
19. Jūlijs / 12:36
Iedzīvotāji aktīvi izmanto Likumi.lv un LV portālu
18. Jūlijs / 13:12
Uzdod apelācijas instances tiesai vērtēt, vai Rīgas domes lēmums veikt īpašuma adreses maiņu atbilst demokrātiskai valsts iekārtai
18. Jūlijs / 12:17
Izstrādāts informatīvs materiāls par nevēlamu seksuāla rakstura rīcību darba vidē
18. Jūlijs / 11:50
TM: Tiesu teritoriālā reforma ir devusi plašākas iespējas tiesnešu specializācijai
1 komentāri
AUTORU KATALOGS