Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ZIŅAS

12. Oktobris 2017 / 09:39

Izdota informatīva grāmata par Augstāko tiesu
1 komentāri

Lai sniegtu plašu un pārskatāmu informāciju par Augstāko tiesu, sagatavots un izdots grāmatas „Latvijas Republikas Augstākās tiesa” jauns izdevums. Informācija ir divās valodās – latviešu un angļu – un grāmatas saturu veido četras nodaļas – par Augstāko tiesu Latvijas tiesu sistēmā, par Augstākās tiesas struktūru, par tiesas spriešanu Augstākajā tiesā un par tiesas vēsturi.

Pirmajā nodaļā skaidrotas Augstākās tiesas funkcijas – Tiesas spriešana kasācijas instancē, vienotas tiesu prakses veidošana, Disciplinārtiesa, Tieslietu padomes darba nodrošināšana un starptautiskā sadarbība.

Otrajā nodaļā lasītāji var gūt ieskatu par Augstākās tiesas vadību – tiesnešu plēnumu jeb kopsapulci, Augstākās tiesas priekšsēdētāju un departamentu priekšsēdētājiem, kā arī tiesas personālu – tiesnešiem, tiesnešu atbalsta personālu un Administrāciju.

Grāmatā skaidroti arī būtiski aspekti personas tiesību uz taisnīgu tiesu nodrošināšanā – lietu izskatīšanas pamatprincipi, tiesnešu neatkarība, informācijas pieejamība. Izvērstā skaidrojumā aprakstīts tiesas process kasācijas instancē.

Visbeidzot – sniegts plašs ieskats Augstākās tiesas vēsturē, sākot no Latvijas Senāta, kas bija kasācijas instance 1918.–1940. gadā. Stāstīts arī par Tiesu pili un Augstākās tiesas muzeju.

Grāmata tiks nosūtīta Latvijas augstskolām, bibliotēkām, tiesu sistēmas institūcijām, Latvijas vēstniecībām un ārvalstu vēstniecībām Latvijā, citām institūcijām. Tiesa to izmantos arī kā informatīvu un reprezentācijas materiālu ārzemju vizītēs un uzņemot viesus Augstākajā tiesā.

0
0
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
mja
13. Oktobris 2017 / 11:05
0
ATBILDĒT
Un publisku pieejamību nodrošināt nevarēja (PDF failu vismaz mājaslapā ieliktu)...
jaunākās ziņas
20. Jūlijs / 13:43
Lietu par atteikumu reģistrēt Latvijas Pareizticīgo Autonomo Baznīcu reliģisko organizāciju reģistrā nodod jaunai izskatīšanai
19. Jūlijs / 12:36
Iedzīvotāji aktīvi izmanto Likumi.lv un LV portālu
18. Jūlijs / 13:12
Uzdod apelācijas instances tiesai vērtēt, vai Rīgas domes lēmums veikt īpašuma adreses maiņu atbilst demokrātiskai valsts iekārtai
18. Jūlijs / 12:17
Izstrādāts informatīvs materiāls par nevēlamu seksuāla rakstura rīcību darba vidē
18. Jūlijs / 11:50
TM: Tiesu teritoriālā reforma ir devusi plašākas iespējas tiesnešu specializācijai
1 komentāri
AUTORU KATALOGS