Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

11. Oktobris 2018 / 09:21

ES tieslietu ministri plāno vienoties par efektīvākiem noteikumiem maksātnespējas jomā

11. oktobrī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs Luksemburgā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē, kurā plānots apstiprināt vispārējo pieeju direktīvai par maksātnespēju, agrīno pārstrukturēšanu un otro iespēju.

Latvija plāno atbalstīt Austrijas prezidentūras laikā panāktos kompromisus jaunajā regulējumā, kas paredz visās ES dalībvalstīs kopīgus principus attiecībā uz grūtībās nonākušajiem uzņēmumiem un to iespējām izmantot agrīnās pārstrukturēšanas mehānismus, kā arī atvieglos uzņēmējiem jaunas uzņēmējdarbības uzsākšanu.

Jaunie noteikumi paredz uzlabot arī uzņēmumu maksātnespējas un pārstrukturēšanas procedūru efektivitāti, kas ļaus samazināt to pārmērīgo ilgumu un izmaksas. Tas, savukārt, pozitīvi ietekmēs kreditoru prasījumu atgūšanas rādītājus.

Sanāksmes laikā paredzēta viedokļu apmaiņa par Eiropas Komisijas rosinātajiem priekšlikumiem saistībā ar elektronisko pierādījumu iegūšanu krimināllietās. Jaunie noteikumi uzlabos iespējas ES dalībvalstu tiesām un tiesībaizsardzības iestādēm pārrobežu mērogā vieglāk un ātrāk iegūt elektroniskos pierādījumus, kas nepieciešami smagu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā un vainīgo personu saukšanai pie atbildības.

Plašāka informācija ES Padomes un Eiropadomes oficiālajā tīmekļa vietnē.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
12. Decembris / 17:06
Satversmes tiesā norisinājās profesora Kārļa Dišlera XX Konstitucionālās tiesas procesa izspēles fināls
12. Decembris / 15:14
MK izdotā tiesību norma, kas nosaka kritērijus atzinuma sniegšanai pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensēšanai, neatbilst Satversmei
12. Decembris / 09:11
Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā jauna tiesnese un divi tiesnešu pienākumu izpildītāji
11. Decembris / 14:43
Tiesu politikas apakškomisiju vadīs Inese Lībiņa-Egnere, Krimināltiesību politikas apakškomisiju – Andrejs Judins
11. Decembris / 14:38
Valdība uzsāk diskusiju par valsts attīstības prioritātēm pēc 2021. gada
AUTORU KATALOGS