Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

7. Janvāris 2019 / 10:38

Izskatīta tiesneša disciplinārlieta

Tiesnešu disciplinārkolēģija 2019. gada 4. janvāra sēdē izskatīja ar Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas lēmumu ierosināto disciplinārlietu pret rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi par administratīvo pārkāpumu, kas izpaudies kā transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibuma stāvoklī.

Izskatot disciplinārlietu, Tiesnešu disciplinārkolēģija pieņēma lēmumu ierosināt tiesnesi atcelt no amata, kā arī nolēma ierosināt tieslietu ministram atstādināt rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi no amata līdz dienai, kad stājas spēkā nolēmums disciplinārlietā. Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmumu daļā par ierosināšanu atcelt no amata, tiesnesis var pārsūdzēt Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

Saskaņā ar likuma "Par tiesu varu" 84. panta pirmo daļu, ja par rajona (pilsētas) tiesas vai apgabaltiesas tiesnesi ierosināta disciplinārlieta, tieslietu ministrs, saņēmis tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšlikumu, atstādina šādu tiesnesi no amata līdz dienai, kad stājas spēkā nolēmums disciplinārlietā. Konkrētajā gadījumā tieslietu ministrs lēmumu par tiesneša atstādināšanu no amata pieņems tad, kad tiks saņemts Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmums, kas saskaņā ar Tiesnešu disciplinārās atbildības likuma 9. panta pirmo daļu ir jānosūta ne vēlāk kā septiņu dienu laikā pēc lēmuma pasludināšanas.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
17. Janvāris / 09:08
Mandātu komisija iniciatīvu par publisku revīziju Saeimas budžetam rosina turpināt izvērtēt Juridiskajā komisijā
16. Janvāris / 12:35
Eiropas direktīva uzliek par pienākumu stiprināt konkurences iestāžu statusu un pilnvaras
16. Janvāris / 11:54
Skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursā par Satversmi kopā iesūtīti 307 darbi; publicēti rezultāti
16. Janvāris / 09:31
Jauna grāmata! Ceļā uz kriminālprocesa mērķi jeb kriminoloģiskie gēni
16. Janvāris / 09:26
Maksātnespējas kontroles dienests 2018. gadā no darbinieku prasījumu garantiju fonda ir izmaksājis 1 278 486 eiro
AUTORU KATALOGS