Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

9. Janvāris 2019 / 09:32

Augstākās tiesas mājaslapā skatāma dokumentālā filma “Senatori”

Augstākās tiesas mājaslapas vēstures sadaļā skatāma dokumentālā filma “Senatori”, kas veidota kā veltījums Latvijas Senāta simtgadei.  

Ar filmas pirmizrādi Augstākā tiesas aizsāka Latvijas Senāta simtgades gadu. 2018. gadā, kas bija Latvijas Senāta simtgades gads, filmu noskatījušies desmitiem tiesas viesu un tiesneši reģionos, tā demonstrēta tiesu sistēmas pasākumos un tulkota angliski ārvalstu viesiem. Filmu skatījuši arī senatoru novadnieki vairākos novados.

Filma “Senatori” ir stāsts par trīsdesmit senatoriem – tiesnešiem, kas strādājuši Latvijas Senātā no 1918. gada līdz 1940. gadam. Spēcīgiem juristiem un daudzpusīgām personībām, kas ar savām zināšanām un darbu veidoja Latvijas valsti un palika tai uzticīgi arī pēc neatkarības zaudēšanas, gan mirstot izsūtījumā, gan gadu desmitus strādājot Latvijas labā trimdas zemēs.

Taču tas nav tikai stāsts par vēsturi, bet arī par pēctecību un šodienu. Latvijas Senāta darbu un tradīcijas turpina Augstākā tiesa, un tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs saka: tā nav plauktos nolikta vēsture. Atjaunotās Latvijas Republikas Augstākās tiesas pirmais priekšsēdētājs Gvido Zemrībo senatorus sauc par Latvijas tiesu zelta fondu.

Filma “Senatori” ir arī stāsts par mīlestību. Senatori mīlēja savu valsti, savu darbu un savas ģimenes, pret kurām liktenis bija skarbs – padomju vara tās iznīcināja, sašķēla, lika pamest Latviju. Taču bērni, mazbērni un mazmazbērni turpina senatoru dzīves, un viņu stāstītie dzimtu stāsti ir filmas emocionālā vērtība.

Filmu “senatori” uzņēmusi Skrundas televīzija sadarbībā ar Augstāko tiesu.

Skatiet filmu šeit

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
17. Janvāris / 09:08
Mandātu komisija iniciatīvu par publisku revīziju Saeimas budžetam rosina turpināt izvērtēt Juridiskajā komisijā
16. Janvāris / 12:35
Eiropas direktīva uzliek par pienākumu stiprināt konkurences iestāžu statusu un pilnvaras
16. Janvāris / 11:54
Skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursā par Satversmi kopā iesūtīti 307 darbi; publicēti rezultāti
16. Janvāris / 09:31
Jauna grāmata! Ceļā uz kriminālprocesa mērķi jeb kriminoloģiskie gēni
16. Janvāris / 09:26
Maksātnespējas kontroles dienests 2018. gadā no darbinieku prasījumu garantiju fonda ir izmaksājis 1 278 486 eiro
AUTORU KATALOGS