ŽURNĀLS Notikums

13. Augusts 2013 /Nr.33 (784)

Tiesiskie argumenti un notikumu attīstība Čalovska lietā
1 komentāri

Pagājušajā nedēļā, 6. augustā, Latvijas valdība lēma par ASV tiesas pieprasītā Latvijas Republikas pilsoņa Denisa Čalovska izdošanu. Savukārt 8. augustā Latvijas valdības pārstāvja Eiropas Cilvēktiesību institūcijās birojs saņēma Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) vēstuli ar norādi, ka D. Čalovski nevajadzētu izdot līdz brīdim, kamēr nav beigusies lietas izskatīšana ECT.

Turpinot sekot notikumiem un juridiskajai argumentācijai D. Čalovksa lietā, šajā numurā JV īsumā atgādina lasītājiem lietas hronoloģiju, kā arī publicē minēto ECT vēstuli, tieslietu ministra Jāņa Bordāna un valdības pārstāves Kristīnes Līces viedokļus. Tāpat piedāvājam lasītājiem iepriekš nepubliskotus Latvijas tiesu nolēmumus Čalovska lietas sakarā – AT Krimināllietu tiesu palātas lēmumu par izdošanu, kā arī divus šovasar pieņemtos Satversmes tiesas kolēģijas lēmumus par atteikšanos ierosināt lietu. Ir ļoti liela varbūtība, ka visi šie nolēmumi gūs īpašu ECT uzmanību, ja tā izskatīs D. Čalovska sūdzību.

Atgādinām, ka JV jau iepriekš aptaujājis ekspertus (M. Lejnieka un A. Kuča viedokli skat.: Imantas hakera izdošana ASV – neizvērtētais cilvēktiesību aspekts. JV, 23.04.2013., Nr. 16 (767); M. Paparinska viedokli skat.: Piezīmes uz Čalovska lietas malām: rosinot un lemjot Satversmes tiesā. JV, 18.06.2013.,Nr. 24 (775)) un informējis par tiesībsarga atzinumu (skat.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Viedoklis, Andrejs
14. Augusts 2013 / 23:54
0
ATBILDĒT
Kā cilvēks un Latvijas pilsonis, uzskatu, ka D.Čalovski nedrīkst izdot, jo viņš ir LR pilsonis un katrs pilsonis cer, ka valsts katru no mums aizsargās, ja mēs to lūgsim. Ja tas netiek darīts, tad zūd patriotiskas jūtas pret savu valsti. Nav dzirdēts, ka ASV būtu kādreiz izdevusi kādu savu pilsoni, pat tādu, kas tur ieceļoja ar citu pilsonību.

Taču interesants būs ECT tiesas lēmums. Domāju, ka EST apliecinās, ka katrs Latvijas pilsonis ir arī Eiropas Savienības pilsonis un tāpēc ne vienu ES pilsoni nedrīkst izdot.

Izbrīna gan policijas pasīva attieksme, neizmeklējot ASV iesniegtos dokumentus par noziedzīgu nodarījumu, ko it kā veicis D.Č. Tāda vienaldzīga attieksme izbrīna un pat rada sašutumu. Policijai nospļauties, ka Latvijā dzīvo persona, kura it kā izdarīja smagus noziegumus citās valstīs. Tas apliecina policijas negribēšanu strādāt cilvēku un valsts interesēs. Mēs redzam, ka policija un prokuratūra visiem spēkiem cenšas atkratīties no izmeklēšanas, bet žurnālisti atbildīgās augsta ranga amatpersonas lika mierā. Tāpēc šo jautājumu vajadzētu Jurista Vārdam aktualizēt un pieprasīt komentārus, kāpēc netiek izmeklētas D.Č. darbības, vai nav kaut kas līdzīgs paveikts Latvijā, kaimiņu valstīs vai kādā citā Eiropas Savienības valstī.
visi numura raksti
Aiga Mieriņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Civillikuma ievads: vēsture un modernizēšanas iespējas
Ik pa laikam juristu aprindās uzvirmo atgādinājums par to, ka 2013. gads ir Latvijas Civillikuma (turpmāk – CL) jubilejas gads,1 un tādēļ ir svarīgi apzināt CL veidotāju atstāto mantojumu un tā aktualitāti mūsdienās. Juristi ...
4 komentāri
Laura Emse-Jambuševa
Skaidrojumi. Viedokļi
Eksperta un institūcijas atzinuma došanai nošķiršana no amicus curiae
Administratīvā procesa likums (turpmāk – APL) paredz vēl divus tiesību subjektus, kas var sniegt lietā savu atzinumu, – institūciju atzinuma došanai un ekspertu. Līdzīgi kā amicus curiae, gan institūcijai, gan ekspertam ir īpašs ...
Tiesību politika
Valdība apstiprina izmaiņas Darba likumā

Valdība 6. augustā apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) izstrādātos grozījumus Darba likumā, kas paredz pilnveidot darba tiesiskās attiecības regulējošas normas. Tie vēl jāpieņem Saeimā.

Tiesību prakse
Eiropas Cilvēktiesību tiesas vēstule Latvijas valdības pārstāvei Eiropas Cilvēktiesību tiesā
Tiesību prakse
Par personas izdošanu Amerikas Savienotajām Valstīm
AUTORU KATALOGS