ŽURNĀLS Numura tēma

22. Oktobris 2013 /Nr.43 (794)

Satversme bija, ir un būs
Arvīds Dravnieks
Publisko tiesību institūta direktors 

Vai šāds juridisks instrumentsSatversmes ievadsvarētu kalpot par valsti stabilizējošu un sabiedrību saliedējošu elementu?

Tiesību avotu preambulas parasti skaidro tiesību akta mērķus. Jebkuru tiesību aktu piemēro atbilstoši tā mērķim. Likuma mērķus pieņemts norādīt 2. pantā. Likuma grozījumu mērķus varam atrast likumprojekta anotācijā. Mērķi ir arī tiesību vai valsts pārvaldes nozarēm un apakšnozarēm. Mērķi ir arī sabiedrībai kopumā. Juristi tos mēdz saukt par vispārējiem tiesību principiem. Tiem ir augstāks spēks nekā likumdevēju radītām tiesībām. Tiesību principi sasaista valsti ar sabiedrības mērķiem. Padara darbošanos valsts vārdā un sabiedrības resursu lietošanu jēgpilnāku.

Tieši jēgpilnības mūsu valstij pietrūkst visvairāk. Pilsoņi, kuriem rūp šī valsts, jūt, ka kaut kas nav kārtībā. Kādam šīs izjūtas jāformulē vārdos.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Dina Gailīte
Numura tēma
Preambulas ierosinājums raisa diskusiju
Žurnāla "Jurista Vārds" 2013. gada 24. septembra laidienā (Nr. 39 (790)) tika publicēts Konstitucionālo tiesību komisijas priekšsēdētāja, Eiropas Savienības tiesas tiesneša prof. Dr.iur.h.c. Egila Levita privāti izstrādāts ...
36 komentāri
Jurista Vārds
Numura tēma
"Jurista Vārda" lasītāju aptauja un viedokļi par Satversmes preambulu
2 komentāri
Tieslietu padome
Tiesību politika
Tieslietu padome nozares ministram prasa konkrētas atbildes
Tieslietu padome 15. oktobrī nosūtīja informācijas pieprasījumu tieslietu ministram Jānim Bordānam, lūdzot sniegt skaidrojumu par Tieslietu ministrijas sagatavoto plānošanas dokumentu – izvērtējumu tiesībaizsardzības iestāžu ...
1 komentāri
Alberts Bels
Numura tēma
Preambula dos skaidru un saprotamu signālu Latvijas iedzīvotājiem
1 komentāri
Liāna Langa
Numura tēma
Valsts dibināšanas pirmsākumos pašsaprotamās lietas šodien daudziem nav skaidras
AUTORU KATALOGS