ŽURNĀLS

21. Oktobris 2003 /Nr.38 (296)

Kriminālatbildība par terorisma finansēšanu

Kriminālatbildība par terorisma finansēšanu

Aldis Lieljuksis, Noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka vietnieks, – “Latvijas Vēstnesim”

LIELJUKSISA.JPG (20509 bytes)
Foto: no personiskā arhīva

Šā raksta mērķis ir pievērsties atbildības par terorisma finansēšanu krimināltiesiskajam regulējumam, kā arī piedāvāt risinājumu trūkumu novēršanai. Publikācijā tiks analizēta Latvijas likumdošanas atbilstība starptautiskajām prasībām terorisma finansēšanas apkarošanā.

Kriminālatbildības noteikšana par terorisma finansēšanu ir svarīgs faktors terorisma apkarošanas normatīvajā regulējumā. Pēc 2001.gada septembra pasaulē pastiprinās cīņa pret terorismu kopumā un terorisma finansēšanu tajā skaitā. Turklāt veiktie pētījumi atklāja ne vien sarežģītas terorisma finansēšanas shēmas, kas liecināja par dalībnieku konspirāciju, plašu starptautiski sazarotu sistēmu, bet arī parādīja būtiskus trūkumus terorisma finansēšanas ierobežošanas normatīvajā regulējumā. Atsevišķās valstīs tika izstrādātas speciālas normas, kas tieši paredz atbildību par terorisma kā konkrēta akta konkrētu finansēšanu. Vai ar šādas normas ieviešanu tiek atrisināta terorisma finansēšanas apkarošanas problēma? Manuprāt, nē, jo norma paredz atbildību tikai par konkrēta terora akta atbalstīšanu.

Sakarā ar patiesi aktuālo terorisma problēmu pasaulē tai nupat pastiprināti pievērsusies Eiropas Padome, dibinot speciālu komisiju terorisma kriminalizācijas vispusīgai izzināšanai un attiecīgu rekomendāciju sagatavošanai. Tāpēc, negaidot norādījumus no malas, pašiem nepieciešams izpētīt Latvijas likumdošanu, novērtēt Krimināllikuma normu atbilstību reālajai situācijai, jaunajām starptautiskajām prasībām, kā arī izpētīt vismaz teorētisku iespēju saukt terorisma (ne terora akta) finansētāju pie kriminālatbildības.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Valentija Liholaja
Klāt juridiskās literatūras plauktā
Dienas un darbi
Izsludinātie likumi
Kā pētīt, plānot un vadīt cilvēkresursus tiesās
Inese Bērzkalne
Ko darīt ar garāžu uz cita privātās zemes
3 komentāri
AUTORU KATALOGS