Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

DOMNĪCA BRĪVAIS MIKROFONS

21. Septembris 2017 21:33

Tas ir mazs solis tiesai, bet milzīgs lēciens ...
1 komentāri
Pārmaiņas notiek un uz labo pusi, brīžiem neredzami, bet kopumā soli pa solim!

Šodien mani piesaistīja Edvīna Balševica, Tiesu administrācijas direktora rakstītais. "Pārfrāzējot astronauta Nīla Ārmstronga, kurš pirmais uzkāpa uz Mēness vārdus, šodien Latvijas tiesu sistēmā ir sperts mazs solis, kas ir milzīgs lēciens atvērtas un tiesiskas sabiedrības veidošanas ceļā. Latvijas tieslietu sistēma ir pievienojusies Eiropas Komisijas iniciētajam un finansētajam Eiropas judikatūras identifikatora (ECLI) integrācijas procesam, kas aizsākās ar Eiropas Savienības Padomes 2010.gada decembrī pieņemto lēmumu par brīvprātīgu ECLI ieviešanu katrā dalībvalstī. Vairākas Eiropas Savienības dalībvalstis jau ir īstenojušas ECLI ieviešanas projektus. Kopumā ECLI ir ieviests vairāk nekā 10 Eiropas Savienības dalībvalstīs (Itālijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Beļģijā, Nīderlandē, Vācijā, Čehijā, Spānijā, Rumānijā). Latvijā ECLI tiek ieviests ar š.g. septembri, un tā ieviešanu koordinē Tiesu administrācija. ECLI kods ir vienots kods, ko piešķir jebkuras Eiropas savienības valsts (ES) tiesas nolēmumam, tā nodrošinot standartizētu un unikālu tiesu nolēmumu identifikāciju Eiropas līmenī. Šī identifikatora mērķis ir veicināt vienotu nolēmumu uzskaiti un uzlabot judikatūras pieejamību starp ES valstīm. Termins judikatūra apzīmē tiesu spriedumos un atzinumos sniegtas juridiskas atziņas un principus.  Eiropas Komisija ir izstrādājusi meklētājprogrammu, kas ļauj atrast visus nolēmumus, kuri ir anonimizēti un kam piešķirts ECLI kods pārrobežu datu bāzēs. Ar ECLI koda meklētājprogrammas palīdzību var atrast ikvienu tiesu nolēmumu, kas pieņemts ES tiesās, ja vien šiem nolēmumiem ir piešķirts ECLI kods. Būtiskākie ieguvumi - kļuvusi ērtāka judikatūras citēšana un pārlūkošana vienotajā nolēmumu datubāzē. Tāpat ir ērtāka iespēja pievienot atsauces konkrētiem nolēmumiem un tie ir viegli atpazīstami un lasāmi. Papildus kā ieguvums ir arī iespēja iegūt statistikas datus, izmantojot ECLI kodu. Papildus minētajam, īstenojot projektu Latvijā, ir veikta arī speciālas tulkošanas programmatūras attīstība. Tā ļauj tiesas tulkiem kvalitatīvāk strādāt ar tiesas dokumentu tulkojumiem, kas veicina tiesas pieejamību un tiesu darba efektivitāti kopumā. Turklāt vienoto sistēmu ar uzlabotās tulkošanas programmatūras palīdzību latviešu valodā, varēs lietot ātri un vienkārši."

4
5
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
 
Anonīms
26. Septembris 2017 / 17:03
0
ATBILDĒT
Autor, lūdzu, identificējiet sevi.
Šeit sarunās piedalās cilvēki ar vārdu.
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunākie ieraksti
Normunds Šlitke
Mikrofons
Analizējot 2019. gada Augstākās tiesas judikatūras datubāzē iekļautos Senāta nolēmumus - SPC-8/2019
6 komentāri
Krista Milberga
Mikrofons
Par tiesvedības apturēšanu lietās, kas izriet no aizgādības un saskarsmes tiesībām pušu bērna veselības stāvokļa pasliktināšanās dēļ
2 komentāri
Irina Cvetkova
Mikrofons
ZOLITŪDES TRAĢĒDIJA – ALKATĪBAS UN NEKAUNĪBAS MEMORIĀLS
2 komentāri
Arta Snipe
Mikrofons
Uz likuma pamata izveidojušās nomas attiecības nav komercdarījums
10 komentāri
Raimonds
Mikrofons
ŠOKĒJOŠI - BANKAS MUMS IR PARĀDĀ MILJARDIEM EIRO !
10 komentāri
AUTORU KATALOGS