Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

12. Septembris 2018 / 09:14

Tieslietu padomē ievēlēti trīs jauni tiesneši, būs vēlēšanu otrā kārta

Otrdien, 11. septembrī, notikušajās Tiesnešu neklātienes konferences elektroniskajās vēlēšanās par Tieslietu padomes locekļiem ievēlēti Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns, Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu nama tiesnesis Guntars Ploriņš un Rēzeknes tiesas tiesnesis Andris Zutis.

Neviens cits no pārējiem četriem apgabaltiesu tiesnešu kandidātiem nesaņēma vēlēšanu dalībnieku balsu vairākumu, tādēļ 18. septembrī notiks vēlēšanu otrā kārta, kurā balsos par diviem kandidātiem, kas pirmajā kārtā saņēmuši visvairāk balsu.

Tiesnešu pārstāvji Tieslietu padomē bija jāpārvēl, jo pieciem locekļiem beidzās otrais četru gadu pilnvaru termiņš, kas ir maksimālais likumā pieļautais amata laiks vēlētajam Tieslietu padomes loceklim. Vienu tiesnešu pārstāvi saskaņā ar likumu ievēl Augstākās tiesas plēnums, un 10. septembrī šajā amatā ievēlēts Aigars Strupišs.  Tiesnešu konferencei bija jāievēl Tieslietu padomē četri tiesneši – divi no apgabaltiesu tiesnešu vidus un divi no rajona (pilsētas) tiesnešu vidus. Par kandidātiem bija izvirzīti pieci apgabaltiesas tiesneši un trīs rajona (pilsētas) tiesu tiesneši. Visi kandidāti savu redzējumu Tieslietu padomes turpmākajam darbam sniedza Tiesnešu klātienes konferencē 7. septembrī.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
20. Februāris / 15:57
Šokējoši mazs iedzīvotāju skaits diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas kārtību uzskata par taisnīgu
20. Februāris / 11:25
Piektdien Augstākās tiesas gada atskaites plēnums
20. Februāris / 09:31
Rēzeknes tiesa atzīst pašvaldības kompetenci reglamentēt deputātu atalgojuma noteikšanas kārtību
19. Februāris / 14:27
“Latvijas Vēstneša” auditorija janvārī – katrs 4. interneta lietotājs
19. Februāris / 12:03
Satversmes 97. gadadienā apbalvo skolēnus no 21 skolas un runā par cilvēka iekšējo brīvību
AUTORU KATALOGS