Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

10. Janvāris 2019 / 10:41

Latvijas Universitātē izstrādāts Krimināllikuma komentāru papildināts izdevums
1 komentāri

Turpinot Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) docētāju sagatavoto Krimināllikuma komentāru atkārtotu izdošanu, VAS "Tiesu namu aģentūra" grāmatu apgādā klajā laista komentāru otrā daļa ar Krimināllikuma sevišķās daļas IX–XVII nodaļā ietverto normu analīzi.

Apjomīgo pētniecības un analīzes darbu turpinājuši LU JF Krimināltiesisko zinātņu katedras profesori Valentija Liholaja un Uldis Krastiņš. Nepieciešamību autoriem būtiski papildināt jau iepriekš veikto izpēti radījušas Krimināllikumā veiktās izmaiņas. Likumā iekļauta jauna nodaļa, kas skar ar terorismu saistītos noziegumus. Kopš iepriekšējā izdevuma publicēšanas veidojusies arī jauna tiesu prakse, judikatūra, teorētiskās nostādnes

Līdzās aplūkotajiem jauninājumiem Latvijas krimināltiesību teorijā un praksē autori komentāros izmantojuši un analizējuši arī starptautiskos tiesību aktus.

Krimināllikuma IX–XVII nodaļā regulēti tādi jautājumi kā atbildība par noziegumiem pret cilvēci, mieru, kara noziegumiem un genocīdu; noziegumi, kas saistīti ar terorismu; noziegumi pret valsti; noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi; noziedzīgi nodarījumi pret personu, kas aptver nonāvēšanu, kaitējuma nodarīšanu veselībai, personas pamattiesību un pamatbrīvību apdraudējumu, noziedzīgus nodarījumus pret personas brīvību, godu un cieņu, noziedzīgus nodarījumus pret tikumību un dzimumnoziegumus, kā arī noziedzīgus nodarījumus pret ģimeni un nepilngadīgajiem. Grāmatā izvērsti skaidrots likumā noteiktais attiecībā uz normu saturu, sastāva pazīmju izpratni un piemērošanu praksē. Papildus aplūkoti un ar tiesu praksi ilustrēti daudzi citi krimināltiesību jautājumi.

Jaunais izdevums ikvienam interesentam sniegs padziļinātu ieskatu krimināltiesisko attiecību regulējumā Latvijā. Tas būs labs palīgavots studentiem krimināltiesību apguvē, bet tiesnešiem, advokātiem un citiem praktizējošiem juristiem – nozares normu piemērošanā.

2
0
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
19. Marts / 15:37
Bibliotekārus iepazīstina ar “Latvijas Vēstneša” platformas iespējām
19. Marts / 14:03
Viltotu un pirātisku ražojumu starptautiskās tirdzniecības vērtība sasniedz teju 460 miljardus eiro
19. Marts / 12:24
Apstiprina Rajona (pilsētas) tiesu priekšsēdētāja, vietnieka un tiesu namu priekšsēdētāja izvirzīšanas un iecelšanas amatā kārtību
19. Marts / 12:14
MK atbalsta akcionāru ilgtermiņa iesaistīšanas veicināšanu akciju sabiedrību pārvaldē
19. Marts / 12:13
Izstrādātas Vadlīnijās taisnīga patērētāja kreditēšanas līguma sastādīšanai
AUTORU KATALOGS