Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

22. Marts 2019 / 10:02

Tieslietu padome skatīs jautājumu par tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās un atstādināšanu no amata

Tieslietu padome 25. marta sēdē skatīs jautājumu par tiesneša atstādināšanas no amata procesu, paredzot Tiesnešu disciplinārkolēģijas kompetenci pēc savas iniciatīvas atstādināt tiesnesi no amata disciplinārlietas izskatīšanas laikā, kā arī pilnvaras disciplinārlietas ierosinātājam vienlaikus ar disciplinārlietas ierosināšanu  izteikt priekšlikumu Tiesnešu disciplinārkolēģijai par tiesneša atstādināšanu no amata.

Otrs jautājums, kas paredzēts Tieslietu padomes sēdes darba kārtībā – par tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās. Tieslietu padome, šo jautājumu skatot jau 2017. gadā, pauda viedokli, ka diskusija par tiesnešu un prokuroru imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās aktualizējama pēc administratīvo sodu sistēmas sakārtošanas, proti, administratīvā aresta kā administratīvā soda veida izslēgšanas. Ņemot vērā, ka 2020. gada 1. janvārī stāsies spēkā Administratīvās atbildības likums, kurš izslēdz administratīvo arestu kā soda veidu, Tieslietu padome atsāks diskusiju par tiesnešu imunitātes administratīvajās lietās atcelšanu un par nepieciešamo grozījumu virzību likumos “Par tiesu varu”, Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā un Administratīvās atbildības likumā.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
18. Jūnijs / 14:31
Krimināllietu daļā par slepkavības mēģinājumu un viena uzņēmēja slepkavību nodod jaunai izskatīšanai
18. Jūnijs / 12:22
Izsludināta pieteikšanās K.Dišlera publisko tiesību vasaras skolai
18. Jūnijs / 12:12
Valsts kontrole: nodokļu atvieglojumu sistēma jāpārskata, lai atbalsts būtu jēgpilns
17. Jūnijs / 16:01
Iekšlietu ministrs uzdevis veikt auditu Valsts policijas iepirkumos
17. Jūnijs / 12:47
Latviju ievēl ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomē
AUTORU KATALOGS