Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

22. Marts 2019 / 10:02

Tieslietu padome skatīs jautājumu par tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās un atstādināšanu no amata

Tieslietu padome 25. marta sēdē skatīs jautājumu par tiesneša atstādināšanas no amata procesu, paredzot Tiesnešu disciplinārkolēģijas kompetenci pēc savas iniciatīvas atstādināt tiesnesi no amata disciplinārlietas izskatīšanas laikā, kā arī pilnvaras disciplinārlietas ierosinātājam vienlaikus ar disciplinārlietas ierosināšanu  izteikt priekšlikumu Tiesnešu disciplinārkolēģijai par tiesneša atstādināšanu no amata.

Otrs jautājums, kas paredzēts Tieslietu padomes sēdes darba kārtībā – par tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās. Tieslietu padome, šo jautājumu skatot jau 2017. gadā, pauda viedokli, ka diskusija par tiesnešu un prokuroru imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās aktualizējama pēc administratīvo sodu sistēmas sakārtošanas, proti, administratīvā aresta kā administratīvā soda veida izslēgšanas. Ņemot vērā, ka 2020. gada 1. janvārī stāsies spēkā Administratīvās atbildības likums, kurš izslēdz administratīvo arestu kā soda veidu, Tieslietu padome atsāks diskusiju par tiesnešu imunitātes administratīvajās lietās atcelšanu un par nepieciešamo grozījumu virzību likumos “Par tiesu varu”, Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā un Administratīvās atbildības likumā.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
22. Oktobris / 14:17
KP papildina Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likuma piemērošanas vadlīnijas
22. Oktobris / 14:15
Par šaujamieročiem klasificēs arī gāzes ieročus, kurus var pārveidot šaušanai ar lodēm
22. Oktobris / 14:13
MK uzdod līdz 2020. gada 15. janvārim izstrādāt rīcības plānu publisko iepirkumu sistēmas uzlabošanai
22. Oktobris / 13:01
31. oktobrī Rīgas Juridiskajā augstskolā notiks ikgadējā Cilvēktiesību konference
22. Oktobris / 12:20
Eiropas valstis sadarbojas, lai novērstu cilvēku tirdzniecību  
AUTORU KATALOGS