Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

23. Maijs 2019 / 09:16

Tieslietu ministrs tiekas ar Svētā Krēsla Cilvēka integrālās attīstības dikastērija prefektu

Trešdien, 22. maijā, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Juris Jurašs un Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina tikās ar Svētā Krēsla Cilvēka integrālās attīstības dikastērija prefektu V.E. kardinālu Pīteru K.A. Turksonu (H.Em. Mr Peter Kodwo Appiah Turkson).

Tikšanās laikā tieslietu ministrs Jānis Bordāns pateicās par notikušo pāvesta Franciska vizīti Latvijā 2018. gada 24. septembrī un uzsvēra tās vēsturisko un simbolisko nozīmi – 2018. gadā apritēja 100 gadi kopš Latvijas valsts nodibināšanas un 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

“Kristīgās vērtības ir būtiska Latvijas kultūras un vēstures mantojuma daļa, tāpēc, vērtējot valsts sadarbību ar tradicionālajām reliģiskajās savienībām (baznīcām), jāatzīst, ka tā balstās ekumenismā un sasvstarpējā sapratnē un tiek atzīta par veiksmīgu jau desmitu gadu garumā. Esmu gandarīts arī par aizvadīto pāvesta Franciska vizīti, kas deva papildu impulsu ekumeniskās sadarbības stiprināšanai”, sarunas laikā uzsvēra J. Bordāns.

Papildu informācija:

Viena no Tieslietu ministrijas funkcijām ir politikas izstrāde, organizēšana un koordinēšana reliģisko tiesību jomā.

Cilvēka integrālās attīstības veicināšanas dikastērijs ir pāvesta Franciska izveidota institūcija, kura darbību sāka 2017. gada sākumā. Par tā prefektu (vadītāju) pāvests Francisks iecēla kardinālu Turksonu. Tās kompetencē ir plašs jautājumu loks, kas saistīti ar sabiedrības atstumtajiem, bruņotajos konfliktos un dabas katastrofās cietušajiem, cietumniekiem, bezdarbniekiem, trūcīgajiem, migrāciju, kā arī taisnīguma un miera veicināšanu.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
25. Jūnijs / 16:01
Tieslietu ministrija rosina visaptverošu revīziju saistībā ar finanšu noziegumu izmeklēšanu un iztiesāšanu
25. Jūnijs / 11:55
Ukrainā noslēdzas starptautisks projekts, kurā kā eksperti darbojās Latvijas Augstākās tiesas tiesneši un darbinieki
25. Jūnijs / 11:37
Pavasara sesijā Saeima pieņēmusi 80 likumus
21. Jūnijs / 09:00
Valsts kontrolei būs zaudējumu piedziņas tiesības
1 komentāri
20. Jūnijs / 09:59
Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna 13. Saeimas pavasara sesijas pēdējā plenārsēdē
AUTORU KATALOGS