Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

11. Jūnijs 2019 / 12:19

Ar Augstākās tiesas darbu iepazīstas tiesneši un prokurori no deviņām Eiropas Savienības valstīm

7. jūnijā Augstākajā tiesā pieredzes apmaiņas vizītē ieradās dažādu specializāciju tiesneši un prokurori no deviņām Eiropas Savienības (ES) valstīm – Austrijas, Itālijas, Portugāles, Polijas, Rumānijas, Spānijas, Vācijas, Francijas un Slovākijas.

Šādu vizīti nodrošina Latvijas Tiesnešu mācību centrs ar Eiropas Savienības atbalstu EJTN (European Judicial Training Network Short-term Exchange Programme) apmaiņas programmas ietvaros. Projektā tiek organizētas pieredzes apmaiņas vizītes valsts pārvaldes un tiesībaizsardzības iestādēs, kā arī tiesās. Mērķis ir veicināt savstarpēju juridisko prakšu atzīšanu, lai veidotu vienotu Eiropas tiesību telpu.

Šīs programmas ietvaros vizīte tika organizēta arī Latvijas Republikas Augstākajā tiesā. Viesi tikās ar Civillietu departamenta zinātniski analītisko padomnieku Rihardu Gulbi, Administratīvo lietu departamenta senatori Ievu Višķeri un Krimināllietu departamenta zinātniski analītisko padomnieci Noru Magoni. Ārvalstu kolēģi tika iepazīstināti ar Augstākās tiesas, tās departamentu un nodaļu struktūru un darbu, tiesas darba rādītājiem, tiesnešu noslodzi, kā arī ar tiesu informācijas sistēmu un Augstākās tiesas judikatūras datubāzes nozīmīgumu juristu ikdienas darbā. Notika pieredzes un viedokļu apmaiņa tādos jautājumos kā e-lietas ieviešana, valstu tiesību aktu datu bāžu pieejamība, lietu sadales kārtība, Augstākās tiesas un zemāko instanču tiesu sadarbība. Tā kā tikšanās laikā tika pārstāvēti visi departamenti, tad sniegtā informācija bija visaptveroša, ko kolēģi uzskatīja par īpaši noderīgu pieredzi.

Viesi guva ieskatu arī tiesu sistēmas un Augstākās tiesas vēsturē, apmeklējot tās muzeju, Lielo tiesas sēžu zāli, vēsturisko Senāta zāli, kā arī skulptūru „Taisnība”.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
25. Jūnijs / 16:01
Tieslietu ministrija rosina visaptverošu revīziju saistībā ar finanšu noziegumu izmeklēšanu un iztiesāšanu
25. Jūnijs / 11:55
Ukrainā noslēdzas starptautisks projekts, kurā kā eksperti darbojās Latvijas Augstākās tiesas tiesneši un darbinieki
25. Jūnijs / 11:37
Pavasara sesijā Saeima pieņēmusi 80 likumus
21. Jūnijs / 09:00
Valsts kontrolei būs zaudējumu piedziņas tiesības
1 komentāri
20. Jūnijs / 09:59
Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna 13. Saeimas pavasara sesijas pēdējā plenārsēdē
AUTORU KATALOGS