Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

11. Jūnijs 2019 / 15:22

Valdību iepazīstina ar Valsts policijas organizatoriskās pilnveidošanas iecerēm

Otrdien, 11. jūnijā, Ministru kabineta locekļi tika iepazīstināti ar plānotajām iecerēm Valsts policijas darba organizācijas un struktūras maiņā.

Valsts policijas prezentācijā “Valsts policijas darba organizācijas, struktūras izmaiņas un pilnveidošana atbilstoši mūsdienu izaicinājumiem” tika sniegts skatījums par Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm izglītības un atlīdzības jautājumiem, kā arī par Valsts policijas pieejamības nodrošināšanu, balstoties uz plānoto administratīvi teritoriālo iedalījumu reformu.

Prezentācijā uzsvērta nepieciešamība veikt izmaiņas atlīdzības sistēmā, izmeklētāja mēnešalgai piesaistot rajona prokurora mēnešalgu, kam papildus nepieciešami būtu 7,9 miljoni eiro gadā no valsts budžeta.

Akcentēta arī nepieciešamība likvidēt 632 vakantās amatpersonu ar speciālo pakāpi amata vietas jeb 9,2 % no šobrīd esošajām 6885 amata vietām, taču šīs izmaiņas neparedz esošo policistu skaita samazināšanu.

Kā citas paredzamās iespējamās izmaiņas minēta atteikšanās no Valsts policijai neraksturīgajām funkcijām, piemēram, objektu apsardze, ielu slēgšana, pavadīšana pašvaldību un komersantu rīkotos pasākumos. Savukārt aizturēto apsardzē un objektu apsardzē iecerēta darbinieku amata vietu ieviešana. Tāpat arī paredzēta funkciju decentralizēšanu reģionu/iecirkņu līmenī.

Prezentācijā par Valsts policijas darba pilnveidošanu tika runāts arī par “Universālā policista” ieviešanu, kas paredzētu mācības Valsts policijas koledžā, iegūstot standartu – 1. līmeņa augstāko profesionālo izglītību. Mācību laikā policists apgūtu prasmes reaģēt, izmeklēt un īstenot aktivitātes prevencijas jomā.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
25. Jūnijs / 16:01
Tieslietu ministrija rosina visaptverošu revīziju saistībā ar finanšu noziegumu izmeklēšanu un iztiesāšanu
25. Jūnijs / 11:55
Ukrainā noslēdzas starptautisks projekts, kurā kā eksperti darbojās Latvijas Augstākās tiesas tiesneši un darbinieki
25. Jūnijs / 11:37
Pavasara sesijā Saeima pieņēmusi 80 likumus
21. Jūnijs / 09:00
Valsts kontrolei būs zaudējumu piedziņas tiesības
1 komentāri
20. Jūnijs / 09:59
Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna 13. Saeimas pavasara sesijas pēdējā plenārsēdē
AUTORU KATALOGS