Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

11. Septembris 2019 / 11:47

Stājies spēkā spriedums krimināllietā par neizpaužamu ziņu izpaušanu

Augstākās tiesas (Senāta) Krimināllietu departaments 9. septembrī nolēma atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību krimināllietā par neizpaužamu ziņu izpaušanu. Šādu lēmumu Senāts pieņēma, jo, izvērtējot kasācijas sūdzībās minētos argumentus, Senātam neradās šaubas par pārsūdzētā nolēmuma tiesiskumu.

Līdz ar Senāta lēmumu stājas spēkā Rīgas apgabaltiesas 2019. gada 11. aprīļa lēmums, ar kuru atstāts negrozīts Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2018. gada 19. februāra spriedums. Ar minēto spriedumu apsūdzētā atzīta par vainīgu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā pēc Krimināllikuma 329. panta par to, ka, būdama valsts amatpersona, kas par ziņu neizpaušanu bijusi brīdināta un kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu, izpauda neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums. Sods noteikts piecu Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā, jeb 2150 eiro apmērā.

Senāts lietu kasācijas kārtībā izskatīja sakarā ar apsūdzētās un viņas aizstāvja kasācijas sūdzībām par Rīgas apgabaltiesas 2019. gada 11. aprīļa lēmumu. (Lieta Nr. SKK-558/2019; 12812001716).

Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 329. panta par neizpaužamu ziņu izpaušanu. Apsūdzībā norādīts, ka apsūdzētā piekļuvusi Tiesu informatīvajai sistēmai un laikraksta “Latvijas Avīze” žurnālistam mobilā tālruņa īsziņās nosūtījusi informāciju par kāda uzņēmēja sodāmību.

Senāts iepriekš lietu kasācijas kārtībā skatīja šī gada janvārī, kad atcēla Rīgas apgabaltiesas 2018. gada 21. maija lēmumu un nodeva lietu jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā. Senāts toreiz konstatēja, ka kriminālprocess pret personu uzsākts pēc Krimināllikuma 320. panta ceturtās daļas un 329. panta. Pirmstiesas procesā kriminālprocess sadalīts un krimināllieta tiesai nodota personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 329. panta. Senāts atzina, ka apelācijas instances tiesai jāizvērtē, vai pierādīšanā inkriminētajā apsūdzībā ir izmantojamas ziņas, kas iegūtas operatīvās darbības pasākuma – operatīvās nepublisko sarunu noklausīšanās – laikā.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
9. Decembris / 15:48
Ģenerālprokurora padome: TM izstrādātie grozījumi Prokuratūras likumā būtiski pārkāpj tiesiskās paļāvības principus
9. Decembris / 15:42
Augstākajā tiesā noskaidroti konstitucionālās tiesas procesa izspēles fināla uzvarētāji
9. Decembris / 15:39
3. janvārī Rīgas Stradiņa universitātē tiks aizstāvētas divas disertācijas juridiskajā zinātnē
9. Decembris / 15:32
Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele apstiprināta par Latvijas pārstāvi Venēcijas komisijā
9. Decembris / 15:29
Tiesībsargs: Dažas pārdomas par Saeimas deputātu (ne)atbildību
AUTORU KATALOGS