Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

14. Februāris 2020 / 13:37

Prokurors izteicis brīdinājumu par nepietiekošu uzraudzību atkritumu apsaimniekošanas jomā

2020. gada 13. februārī Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Prokuratūras likuma 18. pantā kārtībā izteicis prokurora brīdinājumu Skrundas novada pašvaldībai par nepietiekošu uzraudzību atkritumu apsaimniekošanas jomā, pieļaujot situāciju, kad atsevišķām personām ilgstoši nav noslēgti atkritumu apsaimniekošanas līgumi.

Saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 15. panta 1. punktu, sadzīves atkritumu apsaimniekošana ir pašvaldības autonomā funkcija un Atkritumu apsaimniekošanas likuma 8. pants paredz pašvaldībām pienākumu organizēt atkritumu apsaimniekošanu savā administratīvajā teritorijā.

Konkrētajā gadījumā divām privātpersonām ilgstoši, no 2017. gada 1. janvāra līdz šim brīdim, nav noslēgti atkritumu apsaimniekošanas līgumi. Skrundas novada pašvaldības Administratīvajai komisijai, konstatējot LAPK 75. panta otrajā daļā paredzēto administratīvā pārkāpuma sastāvu ir pienākums piemērot personai paredzēto sodu. Savukārt pēc soda piemērošanas personai ir jādod saprātīgs termiņš, kas būtu nepieciešams atkritumu apsaimniekošanas līguma noslēgšanai, un pēc šī termiņa notecējuma ir jāpārbauda, vai persona ir izpildījusi šeit minēto normatīvo aktu prasības un noslēgusi atkritumu apsaimniekošanas līgumu.

Ņemot vērā iepriekš minēto un pamatojoties uz Prokuratūras likuma 18. pantu, izteikts brīdinājums Skrundas novada pašvaldībai par nepietiekošu uzraudzību atkritumu apsaimniekošanas jomā.

4
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
2. Aprīlis / 18:07
Eiropas Savienības Tiesa pasludinājusi spriedumu lietā C-2/19 A. P. (Mesures de probation)
2. Aprīlis / 18:04
Covid-19: valdības rīkojuma un noteikumu oficiālā publikācija “Latvijas Vēstnesī”
2. Aprīlis / 16:27
Valdība paplašina atbalsta saņēmēju loku dīkstāves pabalstam un nodokļu brīvdienām
2. Aprīlis / 15:55
Ministru kabinetam būs tiesības vairākas reizes lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu
2. Aprīlis / 14:49
Bordāns: Par nepatiesas informācijas sniegšanu dīkstāves pabalsta saņemšanai paredzēs administratīvo atbildību
AUTORU KATALOGS