Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

7. Aprīlis 2021 / 17:42

Valsts policijas darbinieki gūst papildu zināšanas cīņai ar korupciju

Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieci izmeklēšanas darbības jautājumos Inetu Cīruli un  Pirmās pārvaldes Ceturtās nodaļas pārstāvi Intu Nolli, kas atbildīga par izglītošanas jautājumiem, organizēja attālinātās mācības Valsts policijas darbiniekiem.

Kā norāda Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens: "Izmeklēšanas kvalitātes pamatā ir aktīvo profesionāļu organizētas mācības strādājošajiem kolēģiem, kā arī pieredzes apmaiņa. Tas ir veids, ka pilnveidot zināšanas ikdienas darba procesā".  Tieši tādēļ tika organizētas šīs attālinātās mācības. 

S. Bole norāda: "Cīņa  ar korupciju vienmēr būs valsts prioritāte, jo koruptīvu noziegumu dēļ cieš ikviens valsts pilsonis, kā arī valsts ekonomika kopumā. Lai cīnītos ar noziegumiem, kas saistīti ar korupciju, ir nepieciešami augsti kvalificēti darbinieki un teicama sadarbība tiesībsargājošo iestāžu starpā. Tāpēc jāiegulda darbs gan amatpersonu izglītošanā, gan operatīvo iestāžu sadarbības veicināšanā". 

Mācībās darbiniekiem tika skaidrots par pirmstiesas izmeklēšanas atsevišķām niansēm korupcijas lietās, kā arī KNAB kompetenci. Tāpat darbiniekiem tika sniegts īss izglītojošs pārskats par likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" un interešu konflikta situāciju nepieļaušanu policijas darbā. 
Mācībās  piedalījās ap 150 Valsts policijas darbinieku, kuriem tagad būs vēl plašākas zināšanas par tiesībsargājošo iestāžu darbu, sadarbību ar KNAB, kā arī  labāka izpratne par likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" piemērošanu.

Mācības notika Iekšlietu ministrijas sadarbības memoranda ietvaros, un to mērķis bija stiprināt tiesiskumu un  paaugstināt pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti.
 

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
14. Aprīlis / 18:22
Noziedzības novēršanas padomes sēdē plānots apstiprināt Valsts kontroles veiktā tieslietu audita ieteikumu ieviešanas plānu
14. Aprīlis / 17:36
Eiropas Komisija nāk klajā ar jaunu ES stratēģiju organizētās noziedzības apkarošanai
14. Aprīlis / 17:32
EK nāk klajā ar jaunu stratēģiju cilvēku tirdzniecības apkarošanai 2021.-2025. gadam
14. Aprīlis / 15:33
Jānis Bordāns: Nepieciešama neatliekama rīcība vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai
14. Aprīlis / 15:30
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija konceptuāli atbalsta jauna Pašvaldību likuma projektu
AUTORU KATALOGS