Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

28. Oktobris 2021 / 14:36

Satversmes tiesa noslēdz pieredzes apmaiņas projekta ar Moldovas Konstitucionālo tiesu pirmo posmu

Ar diskusiju par konstitucionālo tiesu aktuālo judikatūru Satversmes tiesa noslēdz pieredzes apmaiņas projekta “Moldovas Konstitucionālās tiesas juridiskā dienesta kapacitātes stiprināšana” pirmo posmu.

Projekta pirmajā posmā deviņi Moldovas Konstitucionālās tiesas juristi patstāvīgi strādāja ar projekta ekspertu sagatavotajiem materiāliem, kā arī piedalījās lekcijās un diskusijās par konstitucionālo tiesu lomu demokrātiskā tiesiskā valstī, konstitucionālo tiesu darba organizāciju, pieteikumu pieņemamības kritērijiem, pamattiesību ierobežojuma izvērtēšanas metodoloģiju, konstitucionālās tiesas sprieduma tiesiskajām sekām un citiem aktuāliem konstitucionālo tiesību jautājumiem. Lekcijas un diskusijas tika organizētas vebināru formā.

Projekta pirmajā posmā lekcijas un diskusijas vadīja Satversmes tiesas Juridiskā departamenta vadītājs Kristaps Tamužs un konstitucionālo tiesību eksperte Alla Spale. Projektu vadīja un mācību materiālu sagatavošanā piedalījās arī Satversmes tiesas padomniece Elīna Podzorova.

Moldovas Konstitucionālās tiesas juristi izteikuši pateicību par iespēju pilnveidot zināšanas, augstu novērtējuši projekta ekspertu sagatavotos materiālus, diskusijas un projekta organizāciju kopumā.

Projekta otrais posms, kas norisināsies šā gada novembrī, paredzēts Moldovas Konstitucionālās tiesas tiesnešu pieredzes apmaiņai.

Pieredzes apmaiņas projekts tiek īstenots ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu par valsts budžeta programmas 07.00.00 “Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība” līdzekļiem.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
6. Decembris / 16:38
EST sniedz atbildi uz Satversmes tiesas uzdotajiem jautājumiem saistībā ar PVN piemērošanu zemes piespiedu nomai
6. Decembris / 14:52
Augstākā tiesa apmierina kasācijas protestu lietā par mēģinājumu izvairīties no nodokļu nomaksas lielā ampērā
6. Decembris / 14:50
Starptautiskajā cilvēktiesību dienā tiesībsargs rīkos diskusiju “Māksla – brīvība vai tiesības šokēt?”
6. Decembris / 09:12
Ar gada pārskata sanāksmi sagaida Rīgas apgabaltiesas dibināšanas 103. gadadienu
4. Decembris / 09:54
"Latvijas Vēstnesī" izsludina likumu "Par valsts budžetu 2022. gadam"
AUTORU KATALOGS