JAUNUMI

25. Novembris 2021 / 17:05

Saeima konceptuāli atbalsta likuma projektu e-lietas koplietošanas risinājumu platformas izveidei

Saeima ceturtdien, 25. novembrī, konceptuāli atbalstīja e-lietas koplietošanas risinājumu platformas likumprojektu, kas izstrādāts, lai nodrošinātu koordinētu e-lietas darbību un uzraudzību.

“Tieši šobrīd ir izdevīgs laiks, lai valsts virzītos digitalizācijas virzienā. Tam ir objektīva nepieciešamība, ir finansējums un politiskā griba. Digitalizācija nozīmē efektivitāti, caurspīdību, augstāku pievienoto vērtību. Arī iekšlietās un tieslietās tas ir būtiski,” iepriekš sacīja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans.

Likumprojekts radīs tiesisku pamatu iestādēm apstrādāt personas datus un procesos iesaistītajām personām piekļūt lietas materiāliem e-lietas portālā, teikts likumprojekta anotācijā.

Likumprojekts definē e-lietas jēdzienu, nosakot, ka tā ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumu kopums, kas nodrošina kriminālprocesa, administratīvā pārkāpuma procesa, administratīvā procesa, civilprocesa, audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanas bērniem un nolēmuma izpildes procesa īstenošanu elektroniskā vidē un minētajos procesos apstrādājamo datu pieejamību.

Likumā iecerēts noteikt e-lietas īstenošanas ietvaru un regulēt arī personu datu apstrādes nolūku un robežas.

E-lietas koplietošanas risinājumu platformu paredzēts definēt kā centralizētu koplietošanas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumu kopumu. Tā nodrošinās e-lietas datu apmaiņu starp iesaistītajām iestādēm, personām un procesā iesaistītajiem dalībniekiem. Tajā vienuviet būs pieejami e-pakalpojumi, informācija un lietas materiāli pirmstiesas, tiesvedības un nolēmumu izpildes procesos iesaistītajām personām.

Likumprojekts paredz ieviest arī vienotos kalendārus, kas saturēs ziņas par personu (advokātu, prokuroru, tiesnešu) un resursu (iestāžu un tiesu attiecīgo telpu, tehnisko iekārtu) pieejamību. Vienotie kalendāri atvieglos tiesvedības procesa organizēšanu un tiesas sēžu plānošanu, norāda likumprojekta autori Tieslietu ministrijā. Paredzēts, ka kalendāru informācijas apmaiņa starp iestāžu informācijas sistēmu un e-lietas platformu notiks automātiski.

Tāpat likumprojekts noteic personu datu apstrādes pārziņus, platformas pārzini, kā arī paredz E-lietas uzraudzības padomes izveidi.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl divos lasījumos jāpieņem Saeimai.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
15. Janvāris / 06:23
Tiesnešu ētikas komisija saskata Tiesnešu ētikas kodeksa pārkāpumus tiesnešu rīcībā, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19
15. Janvāris / 06:20
Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesneši kopīgās sanāksmēs ar prokuratūras pārstāvjiem apspriež aktuālos tiesu darba jautājumus
1 komentāri
14. Janvāris / 13:51
Arī 2022. gadā būs pieejama valsts apmaksāta mediācija ģimenes strīdos
14. Janvāris / 13:11
ANO Cilvēktiesību komiteja pieņem viedokli lietā "G.B. pret Latviju"
14. Janvāris / 11:06
Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pirmo reizi izskatījusi e-krimināllietu
AUTORU KATALOGS