Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

3. Jūnijs 2020 / 17:07

Bordāns aicinās ES tieslietu ministrus apspriest jautājumu par ES pilsoņu izdošanu uz trešajām pasaules valstīm

Ceturtdien, 4. jūnijā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalīsies Eiropas Savienības (ES) tieslietu ministru neformālajā videokonferencē, kurā aicinās ES tieslietu ministrus diskutēt par ES pilsoņu izdošanu trešajām pasaules valstīm.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: "Jautājums par ES pilsoņu tiesību un interešu aizsardzību viņu izdošanas gadījumos ES prezidentūras darba kārtībā ir iekļauts pēc Latvijas iniciatīvas. Gadījums ar Kristīnes Misānes izdošanu ir nopietns precedents, kas lika risināt jautājumus ne tikai iekšpolitiski, bet arī ES līmenī. Redzam, ka ir nepieciešams esošo sadarbību uzlabot, tā nav pietiekami efektīva, jo mūsu mērķis ir nepieļaut nepamatotu vai prettiesisku ES pilsoņu izdošanu uz trešajām pasaules valstīm. Tāpēc aicināšu ES dalībvalstu tieslietu ministrus diskutēt par nepieciešamību veikt padziļinātu un pilnvērtīgāku izvērtējumu un domāt par tālākajiem soļiem, lai nodrošinātu Eiropas pilsoņu tiesību un interešu aizsardzību izdošanas gadījumos uz trešajām pasaules valstīm."

Sanāksmes ietvaros J. Bordāns aicinās ES tieslietu ministrus atbalstīt iniciatīvu, ka Eiropas tiesiskās sadarbības tīkls krimināllietās un Eurojust analizēs praksi par  ES pilsoņu izdošanu un nāks klajā ar priekšlikumiem par vadlīniju izstrādi, lai uzlabotu tiesisko regulējumu attiecībā uz ES pilsoņu izdošanu trešajām pasaules valstīm.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
11. Augusts / 13:17
Senāta Administratīvo lietu departamentā tiesneša pienākumus sāk pildīt Diāna Makarova
2 komentāri
11. Augusts / 13:11
Valsts zemes dienesta ģenerāldirektores amatā apstiprināta Vita Narnicka
11. Augusts / 09:09
Veidos Tiesiskuma stiprināšanas, korupcijas un noziedzības novēršanas padomi
10. Augusts / 12:45
Ārlietu ministrijas paziņojums par prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā
10. Augusts / 12:41
Valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā
AUTORU KATALOGS