ŽURNĀLS Informācija

1. Februāris 2005 /Nr.4 (359)

Mazinās birokrātiju zemesgrāmatās
4 komentāri

Mazinās birokrātiju zemesgrāmatās

Šogad jāpanāk, lai zemesgrāmatu pakalpojumi iedzīvotājiem kļūtu daudz pieejamāki, lai katrs Latvijas iedzīvotājs savu īpašumu varētu ierakstīt zemesgrāmatā un viņu no tā neatturētu sarežģītās birokrātiskās procedūras, uzskata tieslietu ministre Solvita Āboltiņa.
komentāri (4)
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Juris
20. Septembris 2005 / 11:23
0
ATBILDĒT
Bet konceptuālais jautājums ir par to, vai zemesgrāmatas būtu uzskatāmas par tiesu varai piederīgu institūtu. Manā ieskatā zemesgrāmatām tomēr vajadzētu būt izpildvaras institūcijai, jo, pirmkārt, zemesgrāmatas nespriež tiesu, otrkārt, zemesgrāmatu funkcijas tomēr vairāk atbilst administratīvas iestādes funkcijām: vest publisku reģistru, tāpat kā, piemēram, Uzņēmumu reģistrs (starp citu, tā valsts notāri nav notāri Notariāta likuma izpratnē), Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistrs.
Juris
20. Septembris 2005 / 11:16
0
ATBILDĒT
Jāatzīst, ka zemesgrāmatas tiešām ir progresējušas, it īpaši, pēdējo gadu laikā. Taču joprojām pastāv problēmas ar datorizēto zemesgrāmatu izmantošanu valsts pārvaldes iestādēs - vēl joprojām daudzās iestādēs, par iestādēm ārpus Rīgas nemaz nerunājot, nav pieslēguma šai sistēmai, kas ne tikai rada lieku "papīru staipīšanu", jo vajag uzrādīt zemesgrāmatu apliecību, bet arī iespēju prettiesiskām rīcībām. Piemēram, īpašuma tiesības ir personai X (apliecība X), kas īpašumu pārdod personai Y (apliecība Y). Tā kā apliecība X zemesgrāmatās nav nodota (nav tāda pienākuma atdod apliecību neaktuālajā redakcijā), tad pa šīm iestādēm staigā divas personas, kurām katrai pieder šis konkrētais īpašums. Protams, vislielākais unikums un idiotisma kanlgals ir Valsts zemes dienests, kas īpašniekus (ierakstīti zemesgrāmatā), lai tie saņemtu izziņu par kadastrālo vērtību, sūta mājās pēc apliecības. Ko darīt, ja cilvēks nostiprinot tiesības ZG, nelūdz izsniegt apliecību, jo spēks ir ne jau papīram, bet ierakstam attiecīgajā ZG lietā.
Iveta
16. Septembris 2005 / 08:36
0
ATBILDĒT
Ja tiešām, tieslietu ministre jau gada sākumā deklarējusi birokrātijas mazināšanu saistībā ar Zemesgrāmatas darbu, tad kaut kam šajā lietā jau būrtu jābūt pozitīvākam. Diemžēl man šī patreizējā, kārtība, kas ir pretrunā ar Administrstīvā procesa likumu, pavisam neapmierina un izbrīna. Konkrēts gadījums, 2. augustā saņēmu no darba devēja (Rīgā, jo nu jau labu laiciņu dzīvoju un strādāju Rīgā)atļauju aizbraukt uz Valmieru sakārtot dažas lietas, kas saistītas ar ķīlas noņemšanu no īpašuma, visās institūcijās (bankā, pie notāra) bija jūtama liela pretimnākšana līdz brīdim, kad iegāju Zemesgrāmtā, kur jau uz durvīm vēstīja uzraksts piektdienās dokumnentus nepieņem. Tomēr riskēju un iegāju pie darbiniecēm un izskaidroju savu situāciju, ka esmu rīdziniece, esmu uz vienu dienu atprasījusies no darba lai sakārtotu šīs lietas, diemžēl darbinieces atteicās pieņemt manus dokumentus... Līdz šim nevaru saprast kā valsts iestādes ierēdņi attiecas pret iedzīvotājiem, kas pilnīgi pretēji pāsvaldību iestādēm, kuras nāk iedzīvotājiem pretīm visiem iespējamiem veidiem........ Acīmredzot Zemesgrāmatas darbiniekiem nav problēmu darba laikā pamest darba vietu un kārtot savas pesronāgās lietas, ja ir tik neiprotoši, kā sājos laikos ir dabūt brīvu darba dienu1
Februāris
3. Februāris 2005 / 15:25
0
ATBILDĒT
vai termiņi tiks saīsināti, kā piemēram Uzņēmumu reģistrā, kur jau noteik lietu izskatīšna līmenī
visi numura raksti
Informācija
Latvijas atzīšanas gadadiena
Informācija
Kritizē Ģenerālprokuratūru
2 komentāri
Informācija
Atbalsta kara tiesu izveidi
Informācija
Apspriež kriminālsodu politiku
Jānis Rozenbergs
Skaidrojumi. Viedokļi
Satversmes tiesa: būt šķīrējtiesām Latvijā
2 komentāri
AUTORU KATALOGS