ŽURNĀLS Tiesību prakse

31. Janvāris 2006 /Nr.5 (408)

Par atteikumu pieņemt blakus sūdzību
3 komentāri

Par atteikumu pieņemt blakus sūdzību

Administratīvās apgabaltiesas lēmums

Lieta Nr.AA850-05/1

2005.gada 9.martā

Administratīvā apgabaltiesa šādā sastāvā: tiesas sēdes priekšsēdētājs A.Laviņš, tiesneses V.Krūmiņa un Z.Kupce, piedaloties pieteicējas pārstāvēm advokātēm D.Zivtiņai un T.Kūkojai, atklātā tiesas sēdē izskatīja Balvu rajona Rugāju pagasta padomes blakussūdzību par Administratīvās rajona tiesas tiesneses 2005.gada 6.janvāra lēmumu.

Noklausījusies tiesneša A.Laviņa ziņojumu par lietas apstākļiem, Administratīvā apgabaltiesa

konstatēja

[1] Ar Administratīvās rajona tiesas tiesneses 2004.gada 15.novembra lēmumu pieņemts valsts a/s “Latvijas valsts meži” iesniegtais pieteikums un ierosināta administratīvā lieta par Balvu rajona Rugāju pagasta padomes (turpmāk – Rugāju pagasta padome) 2004.

komentāri (3)
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
J.P.
31. Janvāris 2006 / 17:34
0
ATBILDĒT
3. Savukārt šie pensionāri un profesionālie sūdzībnieki, kā minēts iepriekšējā komentārā ar nosodījumu, patiešām ir visbiežāk nejuristi, kuri iespējams spēj norādīt uz savu tiesību aizskārumu, bet varbūt līdz galam to nespēj nopamatot. Šajā gadījumā tiesai jānāk palīgos. Manuprāt, šī konsekvence AA nolēmumos, cik gadījies dzirdēt, tiek konsekventi izvesta.

4. Lēmums ir labs un vērtīgs. Patiesībā šāda atteikšanas izvērtēt iestādes argumentus, kas nebija precīzi formulēti, bet kuriem bija pirksta bakstīšanas mākoņos raksturs, ir vērtējama kā pareiza.
J.P.
31. Janvāris 2006 / 17:31
0
ATBILDĒT
Nepiekrītu iepriekšējam komentāram par minētā tiesas argumenta novērtējumu.

1. Jāsaprot, ka objektīvās izmeklēšanas princips regulē attiecības starp privātpersonu un valsti, nevis starp dažādiem valsts varas nozarojumiem - iestādi un tiesu. Principā valsts pārvaldes iestāde uz tiesību principiem, jo īpaši uz objektīvo izmeklēšanu, nevar atsaukties.

2. Ir atšķirīgs slieksnis, kādā tiek prasīta argumentācija no privātpersonas, kas parasti nav jurists, un iestādes, no kuras tiek prasīta juridiska kvalifikācija. Šajā gadījumā tiesai nevar izcelties pienākums objektīvi kaut ko izmeklēt, ja iestāde savas kļūdas procesā labo ar pirksta iebakstīšanu mākoņos - mož pārkāpts kāds princips.
kāds!
31. Janvāris 2006 / 10:33
0
ATBILDĒT
Citāts no nolēmuma : "Kaut arī blakussūdzībā atbildētāja atsaukusies uz privātpersonas tiesību ievērošanas principu, tiesiskuma un tiesiskās paļāvības principu, atbildētāja nav pienācīgi argumentējusi šo principu kopsakaru ar izlemjamo jautājumu. Līdz ar to tiesa neuzskata par nepieciešamu minēto atbildētājas argumentu izvērtēt."



Kā tad šajā gadījumā ar APL nostiprināto objektībās izmeklēšanas principu? Vai tas tikai darbojas pensionāru vai profesionālu sūdzībnieku lietās? Valsts labā tas nav piemērojams? Nevar saprast to apgabala judikatūru - profesionāla sūdzībnieka pieteikumā tiesnesism pašama, piemēram jāmeklē dokumentu oriģināli un dokumenti par materiālo stāvokli, lai izlemtu jautājumu par valsts nodevas samaksu, savukārt te pat ir uzrakstīti argumenti - tiesa, varbūt ne juridiski precīzi, bet tos pat neapskata pēc būtības.

tīri praktiski saprotu, katrā lietā aprakstīt, ka nav principu pārkāpums, ir grūti, bet vai atrakstīšanās šādā stilā ir labākais variants?
visi numura raksti
Kristīne Dupate
Eiropas telpā
Vai pastāv "sieviešu" un "vīriešu" darbi
Šī raksta mērķis ir iepazīstināt lasītāju ar svarīgākajām EKT prakses atziņām par gadījumiem, kad pieļaujams izņēmums no atšķirīgas attieksmes principa, jo attiecīgā darba veikšanas objektīvs priekšnosacījums ir darbinieka ...
1 komentāri
Skaidrojumi. Viedokļi
Kriminālprocess praksē: problēmas, secinājumi, priekšlikumi
Lai noskaidrotu dažādu tiesībsargājošo institūciju pārstāvju viedokļus par Kriminālprocesa likumu un nepieciešamajiem grozījumiem, "JV" uzdeva vairākus jautājumus Augstākās tiesas senatoram, Ģenerālprokuratūras virsprokuroram un ...
Vilnis Vietnieks
Skaidrojumi. Viedokļi
Mērķis sasniegts daļēji
Ēriks Kalnmeiers
Skaidrojumi. Viedokļi
Jānoregulē apcietinājuma piemērošana
Jānis Grīnbergs
Skaidrojumi. Viedokļi
Likumā vērojamas pretrunas
AUTORU KATALOGS