Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

7. Novembris 2006 /Nr.44 (447)

Krietna saimnieka rūpības nozīme Komerclikumā
2 komentāri

Rakstā centīšos noskaidrot "krietna saimnieka rūpības pienākuma" jēdzienisko nozīmi, pētot šī vārdu salikuma nozīmi Civillikumā (turpmāk tekstā - CL) un citos Latvijas Republikas normatīvajos aktos. Šī jēdziena noskaidrošanā liela loma ir Civillikumam, jo šajā normatīvajā aktā parādās jēdziens "krietns un rūpīgs saimnieks". Civillikums regulē sabiedrības un to biedru atbildību, kā arī uzliek biedriem pienākumu ievērot krietna saimnieka rūpību. Arī Civillikums regulē komercdarbību un sabiedrības biedru pienākumus un atbildību, tomēr Civillikuma noteikumi ir piemērojami tiktāl, ciktāl Komerclikums vai citi komercdarbību regulējoši normatīvie akti nenosaka citādi. Komerclikums attiecībā pret Civillikumu ir speciālais likums, tāpēc pretrunu gadījumā tiek piemēroti Komerclikuma noteikumi.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
domāts priekš X
9. Novembris 2006 / 17:44
0
ATBILDĒT
Jā, x - tas vien norāda uz Jūsu gļēvulību, ja neatklājat savu personību.

Interesanti būtu palasīt varbūt kādu Jūsu rakstu, ja jau esiet tik "gudrs"...

Nu jā, bet ko tur gļēvulim var padarīt, ja māk tik nicināt, bet pats neko radīt nemāk.

Skumji, ka ir tādi x, ar tik vāju personību.
Autora atbilde Skābei
8. Novembris 2006 / 18:22
0
ATBILDĒT
Savā rakstā nevienā vietā neesmu norādījusi, ka likums "Par sabiedrībām ar ierobežotu atbildību " būtu šobrīd spēkā. Uz šo likumu atsaucos kā uz vēsturisku avotu, kas palīdz noskaidrot jēdziena nozīmi. Tas, ka atsevišķi nenorādu šī likuma spēkā neesamību, nevar prezumēt to, ka es apgalvotu, ka likums ir spēkā.
visi numura raksti
Mārtiņš Paparinskis
Skaidrojumi. Viedokļi
Piezīmes par vides tiesībām
2006.gada 22.jūnijā Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments pieņēma spriedumu lietā Nr. SKA-2551 (turpmāk - spriedums), kas bija ierosināta pēc Enesas S. (turpmāk - Pieteicēja) pieteikuma pret Rīgas domi (turpmāk - ...
4 komentāri
Laura Meijere
Skaidrojumi. Viedokļi
Kas svarīgs starptautiskajās tiesībās
Šā gada 30.oktobrī pēc Latvijas tiesneses Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) profesores Dr.iur. Inetas Ziemeles iniciatīvas Rīgas Juridiskās augstskolas Senāta zālē notika diskusija "Par starptautisko tiesību aktualitātēm". Profesore ...
Informācija
Apstiprina darbības stratēģiju
Informācija
Zvērinātu advokātu padomē
Tiesību prakse
Nosacīta soda pārbaudes laiks nav soda izciešanas laiks
AUTORU KATALOGS