Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

14. Novembris 2006 /Nr.45 (448)

Mediācija kā alternatīva strīdu risināšanā
2 komentāri
Velga Gailīte
Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas priekšsēdētāja 

Kas ir mediācija un kāpēc tā varētu būt interesanta tiesnešiem? Mediācija ir viena no komunikācijas metodēm, kuras galvenais uzdevums ir konfliktu novēršana. Puses ar mediatora palīdzību pašas rod konflikta risinājumu, un galvenais akcents tiek likts uz vārdu "pašas". Lai panāktu risinājumu, kad abas puses jūtas kā uzvarētājas, mediācijas procesā tiek apkopota informācija par radušos konfliktu un savstarpējām komunikācijas iespējām. Puses pašas uzņemas atbildību par pieņemto lēmumu, kuru tās vienprātīgi ir formulējušas.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Stallion
14. Novembris 2006 / 16:36
0
ATBILDĒT
Medi-ācija.
wo
14. Novembris 2006 / 11:40
0
ATBILDĒT
Negribētu tikai piekrist ka LV nav nekur reglēta starpniecība jeb Mediācija.. Viens piemērs ir Darba strīdus likums, kur šāds tiesību institūts tika iekļauts jau kādu laiku atpakaļ, tikai diemžēl nedarbojas..
visi numura raksti
Dina Gailīte
Informācija
Jauna valdība un tieslietu ministrs
Informācija
Valdības deklarācijas tieslietu sadaļa
Dina Gailīte, Mārtiņš Bičevskis, Ilze Juhansone
Skaidrojumi. Viedokļi
Kurp virzās tieslietu nozare
Vienā no pēdējām pagājušās valdības sēdēm- 31.oktobrī- tika apstiprināta Tieslietu ministrijas darbības stratēģija 2007.-2009. gadam. Tādējādi tapis un visiem pieejams (www.mk.gov.lv un www.tm.gov.lv) plānošanas dokuments, kurā ...
Ieva Mieze
Skaidrojumi. Viedokļi
Administratīvā procesa likuma grozījumi pieņemti
2006.gada 26.oktobrī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Grozījumi Administratīvā procesa likumā". Plānots, ka grozījumi stāsies spēkā pēc nepilna mēneša- 2006.gada 1.decembrī. Šis raksts gatavots kā papildinājums ...
Dainis Mežulis
Juridiskā literatūra
Cik nozīmīgas ir salīdzināmās krimināltiesības
AUTORU KATALOGS