Konkrētā raksta mērķis nav analizēt nekustamā īpašuma mākleru darba kvalitāti, bet gan izskaidrot māklera regulējumu Komerclikumā un Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā, kā arī rosināt nepieciešamos pilnveidojumus Komerclikumā. Raksta autore nevar piekrist apgalvojumam par to, ka Latvijas normatīvie akti māklera darbību neregulē, jo Komerclikums un Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likums ietver normas par māklera darbību. Vienlaikus jāatzīst, ka minētais regulējums praksē nefunkcionē apmierinoši.
Māklera tiesiskā regulējuma problemātika
Fiziska persona bez reģistrācijas komercreģistrā nedrīkst veikt māklera darbību. Savukārt māklerim, kurš ir komersants, ir saistoši visi Komerclikumā paredzētie māklera pienākumi.
LL.M. Inese Nikuļceva, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece
|
Jau zināmu laiku Latvijā noris diskusija par nepieciešamību normatīvajos aktos paredzēt mehānismu nekustamā īpašuma mākleru kvalifikācijas kontrolei, piemēram, nosakot obligātu mākleru sertifikāciju. Šādas sertifikācijas piekritēji apgalvo, ka, pirmkārt, nekustamā īpašuma mākleru kvalifikācija kopumā ir nepiedodami zema un darba kvalitāte bieži vien apšaubāma, otrkārt, māklera darbības tiesiskais regulējums Latvijā ir nepietiekams.
Konkrētā raksta mērķis nav analizēt nekustamā īpašuma mākleru darba kvalitāti, bet gan izskaidrot māklera regulējumu Komerclikumā un Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā, kā arī rosināt nepieciešamos pilnveidojumus Komerclikumā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes