Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Notikums

6. Novembris 2007 /Nr.45 (498)

Darvas karote medus mucā: vai ir griba un spēks to izsmelt

Pagājušajā piektdienā, 2. novembrī, uz konferenci, kas ir tiesu varas pašpārvaldes institūcija, pulcējās lielākā daļa Latvijas Republikas tiesnešu - pasākumā piedalījās gandrīz 400 no kopumā 520 Latvijas tiesnešiem. Ētika un morāle cilvēkam vai nu ir, vai arī nav - tik vienkāršs secinājums vairākkārt izskanēja un tika ar aplausiem sveikts Latvijas tiesnešu konferencē pagājušās nedēļas nogalē. Bet - kā panākt, lai tiesu varā darbotos tikai tādi cilvēki, kuriem šīs kategorijas piemīt, un tie, kas gatavi "morāles kompromisiem", no tiesnešu vides tiktu izslēgti, - atbildes uz šiem jautājumiem diemžēl bija daudz grūtāk sadzirdēt. Kaut gan tieši tiesnešu ētikas pārkāpumi bija pasākuma iemesls. Bija vēl arī citi jautājumi, kurus runātāji uzdeva Latvijas tiesnešiem: vai tiesu vara Latvijā ir patiesi neatkarīga; vai tā šobrīd atrodas krīzes situācijā; kādēļ sabiedrība neuzticas tiesām; vai Latviju vispār var dēvēt par tiesisku valsti un ar ko beigsies (vai ir jau beidzies) tiesu varas amatpersonu noklausīto telefonsarunu skandāls, ko pirms pāris mēnešiem izraisīja grāmata "Tiesāšanās kā ķēķis"?

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Notikums
Tiesnešu konferences rezolūcija
Kristīne Jarinovska
Diskusija
Tautas ierosināta Saeimas atlaišana: mūslaiku "tiesības uz revolūciju"
Par spīti klasiskajai prognozei, ka vienkāršojušos valsti varēs vadīt ikkatra ķēkša (vai, teiksim, ikkatrs slaucējs), valsts pārvalde tomēr kļūst arvien sarežģītāka. To nosaka vairāki faktori, tostarp tas, ka, pieaugot sociālās ...
2 komentāri
Jānis Pleps
Juridiskā literatūra
Kas vieno konstitucionālās tiesas
Informācija
Izvēlies savus autorus!
Informācija
"Jurista Vārds" jubileju atzīmēs ar tieslietu konferenci
AUTORU KATALOGS