Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Tiesību prakse

29. Jūlijs 2008 /Nr.28 (533)

Tiesas lēmuma par
prasības nodrošināšanu izpilde
1 komentāri
LL.M
Sergejs Rudāns
zvērināta advokāta palīgs advokātu birojā
"Liepa, Skopiņa / BORENIUS" 

Žurnālā "Jurista Vārds" ir izvērtusies diskusija starp diviem rakstu autoriem. Žurnāla 2008. gada 29. aprīļa numurā publicēts Kristīnes Neimanes raksts "Prasības nodrošinājuma nozīme civilprocesā" kurā tika kritizēts Eduarda Virko izteiktais viedoklis,1 ka nostiprinājuma lūgumam par prasības nodrošināšanu nav pirmtiesības uz izpildījumu pret tādu lūgumu, kas ienācis zemesgrāmatu nodaļā vismaz vienu dienu iepriekš. Ar šo rakstu autors grib iesaistīties izraisītajā diskusijā un paust savus apsvērumus šajā jautājumā.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
2
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
D'hont
2. Augusts 2008 / 13:36
0
ATBILDĒT
"3) Saskaņā ar CPL 142. panta pirmo daļu nekavējoties izpildāms ir tāds tiesas lēmums, kura izpildi neaptur blakus sūdzības iesniegšana."

CPL likumā gan ir rakstīts savādāk: 142(1) "Lēmums par prasības nodrošināšanu (140.panta pirmā daļa) izpildāms nekavējoties pēc tā pieņemšanas. Blakus sūdzības iesniegšana par šo lēmumu neaptur tā izpildi.

T
visi numura raksti
Sannija Matule, Irēna Kalniņa
Intervija
Juristu profesionālā apvienība
tiecas pēc pārmaiņām
Jau nedaudz vairāk par gadu ir dibināta un darbojas Latvijas jauno juristu asociācija (LJJA), kas aicina tai pievienoties visus interesentus. Taču, kā intervijā uzsver organizācijas valdes priekšsēdētāja Irēna Kalniņa, LJJA nav ...
18 komentāri
Baiba Rudevska
Eiropas telpā
Regulas Nr. 44/2001 piemērošanas prakse
Latvijas tiesās
2 komentāri
Tiesību prakse
Izmantošana Krimināllikuma
149. panta otrās daļas izpratnē
Atbildība par nelikumīgām darbībām ar autortiesību un blakustiesību objektiem ir stingri diferencēta, nodalot administratīvo un kriminālo atbildību. Krimināllikuma 149. panta 2. daļas izpratnē izmantošana nevar tikt tulkota ...
2 komentāri
Inga Kačevska
Īsziņas
Starptautiskam arbitrāžas procesam veltīts seminārs
Īsziņas
Ministrs gaida priekšlikumus
AUTORU KATALOGS