Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

6. Janvāris 2009 /Nr.1 (544)

Datorprogrammu licencēšanas tiesiskie aspekti
2 komentāri

Datorprogrammu licenču izsniegšana (licenču līgumu noslēgšana) ir plaši izplatīts veids, kā persona iegūst tiesības lietot datorprogrammas. Taču pašu licenču juridiskā daba un mijiedarbība ar normatīvi tiesisko regulējumu, it īpaši patērētāju tiesību aizsardzības jomā, daudzviet ir neskaidra un rada daudz jautājumu, kuru noskaidrošana ir būtiska gan datorprogrammu izstrādātāju un izplatītāju, gan lietotāju tiesību un pienākumu apjoma noteikšanā.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Ivo
12. Janvāris 2009 / 11:35
0
ATBILDĒT
Tiešām labs raksts, derīgs praksei un ir arī atsauces uz noderīgiem avotiem. Par autora izteiktais viedoklis vietām liekas par nedaudz par maz argumentēts, bet, vismaz uz pirmo brīdi šķiet pareizs.
Egle
6. Janvāris 2009 / 16:50
0
ATBILDĒT
Paldies autoram par pamatīgi izpētītu un kvalitatīvu darbu par patiešām sarežģītu un ķēpīgu tematu. Daudzi secinājumi ir visai pārsteidzoši, bet bez pamatīgas iedziļināšanās ir grūti tos apstrīdēt. Šis raksts noteikti noderēs ar autortiesībām saistītu juristu praksē.
visi numura raksti
Irēna Ņesterova
Skaidrojumi. Viedokļi
Advokāta profesionālais noslēpums un pienākums ziņot par likumpārkāpumu
Latvijas parlamentārismam jau kopš tā aizsākumiem vienmēr aktuāls ir bijis jautājums par parlamenta darba kvalitātes uzlabošanu un vēlētāju iespējām kontrolēt savu priekšstāvju darbu. Dažos pēdējos gados šīs diskusijas ...
1 komentāri
Ilze Krastiņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Advokāta profesija neietilpst uzņēmējdarbībā
Nesen “Jurista Vārdā” Mg. iur. Agnese Rudzinska plašāk skāra tēmu par līdzdalības honorāru un tā piemērojamību Latvijā. Minētās publikācijas pamudināta, vēlos paust savu viedokli par to, kāpēc advokāta personiskā ...
2 komentāri
Tiesību prakse
Par ceļu satiksmes negadījumā iesaistīto personu atbildības pakāpi
Izskatot prasību par apdrošināšanas atlīdzības piedziņu atbilstoši Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likuma noteikumiem, tiesa nedrīkst pierādījumus vērtēt tikai no ...
Tiesību prakse
Par ziņu atsaukšanu masu informācijas līdzekļos
Personas ir tiesīgas prasīt, lai masu informācijas līdzekļi atsauc par tām publicētās (pārraidītās) ziņas, ja šīs ziņas neatbilst patiesībai (likuma “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” 21. un 28. pants).
Īsziņas
Tiesības nodibināt servitūtus atbilst Satversmei
AUTORU KATALOGS