Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

22. Septembris 2009 /Nr.38 (581)

Bērna izcelšanās noteikšana: procesuālo tiesību nepilnības
1 komentāri
Mg.iur.
Ieva Čudina
Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja palīdze 

Vērtējot Latvijas Republikas normatīvos aktus un tiesu praksi, analizējot Latvijas tiesību vēsturi bērnu izcelšanās noteikšanas institūta evolūcijas aspektā, secināms, ka normatīvie akti, jau sākot no pamatregulējuma Civillikumā un Civilprocesa likumā, nepilnīgi regulē bērna izcelšanās noteikšanas institūtu. Autores rakstos "Bērna izcelšanās noteikšana: materiālo tiesību nepilnības" un "Tiesības apstrīdēt bērna izcelšanos" minēti trūkumi Civillikumā un Civilstāvokļu aktu likumā, taču tikpat svarīgi ir arī norādīt uz papildinājumiem un grozījumiem, kādi nepieciešami bērna izcelšanās noteikšanas regulējumā Civilprocesa likumā.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Dupate
22. Septembris 2009 / 12:02
0
ATBILDĒT
Labs ir autores ierosinājums, nosakot paternitāti vienmēr balstīties tikai uz DNS testu. Tomēr šeit ir viena liela sociālā problēma... Lielai daļai māmiņu nav finansiālo resursu ne tikai DNS analīzēm (ap 200 LVL), bet par valsts nodevai. Valsts šīs analīzes neapmaksā. Bērns paliek ķīlnieka lomā. Turklāt nereti ir dzirdēts par situāciju, kur māte nav skaidrs, kurš ir bērna bioloģiskais tēvs.

Valstij būtu šī situācija jārisina, pretējā gadījumā var uzskatīt, ka valsts nepilda savas starptautiskās saistības attiecībā uz bērna tiesībām.
visi numura raksti
Jānis Pleps, Egils Levits, Gatis Litvins
Intervija
Satversmes jautājumi ekonomiskās krīzes apstākļos
Šajā vasarā par ierastu kļuva ziņa, ka Satversmes tiesa slīkst iedzīvotāju konstitucionālajās sūdzībās, kurās tiek lūgts pārvērtēt vairāku grozījumu normatīvajos aktos atbilstību Satversmei. Līdztekus tam ar zināmu ...
18 komentāri
Dzintra Pededze
Skaidrojumi. Viedokļi
Parakstītāju daudzums neatsver trūkumus pieteikuma saturā

Acīmredzami nekvalitatīva advokātes I. Bašas darba dēļ Satversmes tiesa ir spiesta atteikties ierosināt lietu par pieteikumu Satversmes tiesai, ko parakstījuši vairāk nekā trīs simti vecāku.

82 komentāri
Artis Stucka
Nedēļas jurists
Artis Stucka
11 komentāri
Sannija Matule
Notikums
Pirmajam Latvijas prezidentam Jānim Čakstem – 150
Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes 150. gadskārtai veltītajā piemiņas pasākumā Latvijas Universitātes Mazajā aulā 14. septembrī daudzkārt izskanēja atzinība par šī valstsvīra nopelniem tiesiskuma un demokrātijas ...
Leonards Pāvils
Notikums
Diskusija par valsts un sabiedrības drošību
Rīgas Stradiņa universitātē aizvadītajā nedēļā, 16. septembrī, notika starptautiska zinātniska konference "Drošības nostiprināšanas problēmas krīzes apstākļos", kurā piedalījās un uzstājās augsta līmeņa tiesību ...
AUTORU KATALOGS