Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

1. Jūnijs 2010 /Nr.22 (617)

Eitanāzija v. tiesības uz dzīvību un tiesības uz privāto dzīvi
6 komentāri
Bac.iur.
Kristaps Tomsons
LU Juridiskās fakultātes maģistrants 

Tiesības uz dzīvību un privāto dzīvi ir vienas no cilvēka pamattiesībām, kas neapšaubāmi piemīt ikvienam, un šo tiesību izmantošana ir katra cilvēka ziņā. Demokrātiskā sabiedrībā iepriekš minēto tiesību vispārīgais un pozitīvais raksturs netiek apšaubīts, taču vai šo tiesību realizēšana var būt neierobežota vienmēr un kāds ir šo tiesību vēriens? Satversmes 93. pants nosaka, ka tiesības uz dzīvību aizsargā likums. Satversmes 96. pants nosaka, ka ikvienam ir tiesības uz privātās dzīves, mājokļa un korespondences neaizskaramību.1 Šīs ir divas konstitucionālās tiesību normas, kas nostiprinātas ne tikai Satversmē, bet arī starptautiskajos cilvēktiesību aktos. Šīs tiesības ir pozitivizējušās un uzskatāmas par jus cogens tiesību normām. Taču šīs ir arī tiesību normas, uz kurām atsaucas cilvēki ļoti smagas saslimšanas gadījumos, lai izbeigtu ilgstošas un neizturamas fiziskās ciešanas pašcieņu un godu saglabājošā veidā.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (6)
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Desa
3. Jūnijs 2010 / 17:10
0
ATBILDĒT
Jāpiekrīt, ka jautājums maz pētīts, bet darbs uzrakstīts pavāji. Ne tikai faktoloģiskas neprecizitātes, bet arī rodas sajūta, ka darbu ir mēģināts mākslīgi "izstiept", katrā piektajā rindkopā atkārtojot vienu un to pašu. Kā saka - dļa osobo tup.. :)
klikt
2. Jūnijs 2010 / 16:25
0
ATBILDĒT
Jautri šeit iet. Komentētāji izmanto diskusiju telpu emociju izpausmēm (nu labi, pa retam piesaucot faktus), bet autori (vai citi komentētāji) par kritikas atspēkošanas rīku izmanto argumentu "labāk paskaties spogulī". :-)))
fabrika
2. Jūnijs 2010 / 07:07
0
ATBILDĒT
Labprāt iepazītos ar kādu tavu ģeniālo publicēto darbu. Ieliec lūdzu linku, lai visi te varētu kaut ko iemācīties.

Vai arī tavs publicistikai tuvākais darbs ir šis komentārs?
Kirovs
1. Jūnijs 2010 / 10:16
0
ATBILDĒT
Vispār diezgan bēdīgi, ka UN jauc ar Eiropas Cilvēktiesību tiesu.
bono
1. Jūnijs 2010 / 08:09
0
ATBILDĒT
arī kārtējais universitātes 'garadarbs', kurš ieteikts publicēšanai. smieklīgi loewenstein, bet reizē arī ļoti skumji.
Loewenstein
1. Jūnijs 2010 / 00:39
0
ATBILDĒT
Raksts satur dažas visai amizantas kļūdas.

**Citāts: \"Kā norāda Eiropas Cilvēktiesību tiesa Pakta 6. panta pirmajā daļā sniegtais skaidrojums …\"

Eiropas Cilvēktiesību tiesa vispār darbojas nevis Pakta, bet Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas sistēmā. Tai nav nekādu tiesību dot jelkādu saistošu interpretāciju nekādam Paktam.

**Citāts: \"Eiropas Cilvēktiesību tiesas lietā Guerrero vs Columbia\"

Kādi brīnumi. Kopš kura laika ECT izskata lietas pret Kolumbijas distriktu? Kopš kura laika Kolumbijas distrikts ir Eiropas Cilvēktiesību konvencijas dalībvalsts? Vēl šorīt tā bija viena no ASV sastāvdaļām, t.i., tā vispār neatrodas Eiropā. – Ā… skaidrs… izlasīju atsauci. Tātad runa tomēr ir nevis par \"Columbia\", bet gan par \"Colombia\", t.i., valsti Dienvidamerikā. Bet arī tā nav atrodas tā patālu no Eiropas, Jums nešķiet? Autors pirms šī raksta publicēšanas taču būtu varējis paņemt rokā globusu un pārbaudīt.
visi numura raksti
Zane Rasnača
Skaidrojumi. Viedokļi
Starplēmumu kontrole administratīvajā procesā
Tikpat svarīgs kā administratīvā procesa rezultāts ir arī pats tā sasniegšanas process un šīs sasniegšanas gaitā pieņemtie lēmumi, kuri vērsti uz galīgā lēmuma pieņemšanu (procesuālie lēmumi un/vai starplēmumi). Arī šo ...
16 komentāri
Viktorija Jarkina
Skaidrojumi. Viedokļi
Vai notārs savas prakses reklamēšanai var lietot domēnu "notariāts"
Ētikas principu un normu ievērošana zvērinātu notāru darbībā nav katra zvērināta notāra personīga lieta. Rīkoties ētiski ir zvērināta notāra pienākums, ko nosaka normatīvie akti un zvērināta notāra statuss attiecībās ar ...
1 komentāri
Ārija Meikališa
Nedēļas jurists
Ārija Meikališa
Jānis Pleps
Notikums
Jauna grāmata – Kriminālprocesa likuma jubilejā
Gatis Litvins
Notikums
Profesionālās darbības novērtēšana leģitimē tiesnesi
Latvijas Tiesnešu mācību centrs šā gada 21. maijā Rīgas Juridiskajā augstskolā organizēja konferenci "Tiesvedības kvalitāte Latvijā – esošā prakse un nākotnes izaicinājumi". Konferences mērķis bija turpināt diskusiju tiesnešu ...
6 komentāri
AUTORU KATALOGS