ŽURNĀLS Notikums

13. Decembris 2011 /Nr.50 (697)

Kas un kāpēc tīmeklī raksta agresīvus komentārus
17 komentāri
Sannija Matule
"Jurista Vārda" galvenā redaktora vietniece 

Vēršoties pret neiecietību sabiedrībā kopumā, viens no aizvadītajā nedēļā izskanējušās tiesībsarga konferences tematiem tika veltīts arī neiecietībai sociālajos portālos un interneta diskusijās. Dažādu jomu speciālisti ne vien atklāja, kas un kāpēc tīmeklī savu viedokli pauž agresīvi, neiecietīgi pret citādajiem, bet arī izteica priekšlikumus, kā mazināt šo negāciju izplatību.

Internets kā plašsaziņas līdzeklis, savstarpējas saziņas rīks un domu apmaiņas vietne ir kļuvis par lielas sabiedrības daļas ikdienas elementu, tādējādi nodrošinot ne vien daudzas ērtības un priekšrocības, bet arī vietu dažādu negāciju izplatīšanai un pat noziedzīgu nodarījumu īstenošanai. Tie, piemēram, var izpausties gan kā darbības, kas apzināti vērstas uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, gan arī kā neslavas celšana. Turklāt šo Krimināllikumā minēto nodarījumu sastāvs mēdz būt arī konstatējams ne jau mērķtiecīgi izplānotos noziegumos, bet gan šķietami tik nevainīgajos dažādu materiālu lasītāju komentāros vai ierakstos sociālo tīklu lietotāju profilos. Tomēr, kā izskanēja konferencē, nepārspīlējot situācijas nopietnību, jāsecina, ka daudz vairāk tīmeklī ir izplatīta agresija un neiecietība, kas automātiski nav klasificējama kā krimināli sodāmas darbības, bet dažkārt var būt to pamatā.

 

Pieci procenti no simt

Lai arī sabiedrībā valda uzskats, ka tīmeklī, it īpaši jau dažādu rakstu lasītāju komentāros, ir ļoti daudz agresīvu, naidīgu un neiecietīgu izteikumu, tiesībsarga konferencē šis apmērs tika ielikts konkrētos rāmjos. Tie izriet no nesenā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komunikācijas zinātņu ekspertu veikuma – tā dēvētā agresivitātes indeksa izstrādes (tas turpmāk ļaus uzraudzīt interneta komentāros paustās agresivitātes intensitāti), kā rezultātā Tiesībsarga birojam tika sniegta arī triju populāru portālu – "Delfi", "Tvnet", "Apollo" – publikāciju lasītāju komentāru analīze.

Tā atainoja, ka pretēji pieņēmumam par milzīgi daudz negatīvo komentāru tīmeklī no visa pētījuma ietvaros analizētā materiāla emocionālā agresivitāte ir attiecināma vien aptuveni uz pieciem procentiem. Izbrīnu par to pauda arī interneta mediju pārstāvji, un, kā atzina A/S "Delfi" direktors Arnis Ozols, "sajūtu līmenī šķiet, ka šādi agresīvie komentāri ir vismaz divdesmit, trīsdesmit procenti". Turklāt viņš papildināja, ka par spīti stereotipam par šo negāciju izplatību "agresija internetā tomēr nav pati lielākā problēma. Mūsuprāt, daudz izplatītāki un traucējošāki ir dažādie muļķīgie izteikumi".

Minētā kontekstā "Delfu" pārstāvis arī vērsa uzmanību uz vēl kādu sabiedrībā valdošu stereotipu – mēdz uzskatīt, ka ar negāciju un muļķību rakstīšanu komentāros nodarbojas vien dīkdieņi vai garlaikoti skolēni. Taču, kā liecina portāla ip adrešu analīze, bieži tie ir valsts iestāžu un lielu uzņēmumu darbinieki.

 

Nazis un Kampējs

Tāpat ir pieņemts uzskatīt, ka uz negācijām provocē negatīva informācija. Piemēram, slikta ziņa izraisa agresīvu un naidīgu komentāru izvirdumu. Patiesībā tas ir tikai viens no faktoriem, jo, kā atzina pētnieks un RSU asociētais profesors Sergejs Kruks, "viennozīmīgi nevar apgalvot, ka komentētāji agresīvi atbild uz agresīvu ziņu, jo nereti agresija rodas ne no kā, tukšā vietā". Piemēram, minētais pētījums atspoguļo, ka īpaši agresīvus komentārus ir izpelnījušies arī tādi raksti, kuros, piemēram, mediķi sniedz ieteikumus drošu svētku norisei vai pat diriģenta Māra Sirmā viedoklis par Jāņu galdā liekamo cienastu.

Tāpat bieži vien agresīvajiem komentāriem vispār nav nekāda sakara ar komentētās ziņas vai raksta saturu, jo, kā rāda tendences, nereti viedokļu paudēji ātri novirzās no vēstījuma satura un sāk plūkties savā starpā, viens otru apvainojot, vēršoties pret kādu citādi domājošu u. tml. Turklāt dažkārt agresīvā pieskaņa var izpausties ne tikai komentāra saturā, bet arī tā autora segvārdā. Piemēram, Tribunāls, Agresīvais, Sibīrija, Ārprāts, Kampējs, Kliedz mana tauta, Nazis.

 

Neprasme kulturāli sarunāties

Neaprobežojoties vien ar situācijas konstatēšanu, no diskusijas dalībniekiem konferencē izskanēja arī priekšlikumi agresijas un neiecietības mazināšanai tīmekļa komentāros. Drošības policijas pārstāvis Rihards Poļaks par problemātisku nosauca situāciju, ka normatīvo aktu līmenī interneta vide un darbība tajā joprojām nav pienācīgi reglamentēta. Viņš arī ierosināja apsvērt, vai būtu jāļauj komentēt ikvienu rakstu, un Drošības policijas vārdā aicināja portālu pārstāvjus izvērtēt katru materiālu atsevišķi, apdomājot, vai tajā paustais vēstījums varētu pamudināt uz agresīviem izteikumiem. Savukārt Latvijas Cilvēktiesību centra direktora pienākumu izpildītāja Anhelita Kamenska aicināja pārskatīt Krimināllikuma 78. panta saturu, samērojot normas pirmajā un otrajā daļā paredzētās sankcijas.

Turpretim komunikācijas zinātņu eksperts S. Kruks uzsvēra: "Sabiedrībā trūkst diskusijas vadīšanas spējas un kultūras. Es to klasificētu kā "ķildas dialogu". Daļa cilvēku vienkārši neprot paust savu viedokli, formulēt problēmu vai vienkārši kulturāli sarunāties. Arī skolā māca rakstīt glītas literāras esejas, bet ne parastu sūdzību, kurā vienkāršā veidā ir formulēta lietas būtība. Tādēļ, manuprāt, bez likumdošanas aktiem un cilvēku vajāšanas internetā kā problēmas risinājumu saskatu diskusijas prasmju ieaudzināšanu un attīstīšanu jau skolā."

Arī portāla "Draugiem.lv" runasvīrs Jānis Palkavnieks, uz konkrētu rīcību aicinot citus amatbrāļus, uzsvēra: "Negaidām, ka valsts pieņems likumus. Parādām paši, ka mums rūp diskusiju kultūra!" Viņš arī padalījās ar konkrētu piemēru no prakses, kas liecina: dažkārt problēma slēpjas nepareizā attieksmē, nevis nespējā tikt ar to galā. Proti, kāda portāla lietotāja pēc ļoti agresīva un naidīga ieraksta viņas profila viesugrāmatā no "Draugiem.lv" saņēmusi padomu doties uz policiju uzrakstīt iesniegumu. Tiesībsargi jaunieti no šāda soļa atrunājuši, taču portāla pārstāvji atkārtoti pierunājuši iesniegumu tomēr uzrakstīt. Tas arī izdarīts, bet policijā norādīts – varat jau rakstīt, bet vainīgo tāpat neatradīs. J. Palkavnieks to komentē šādi: "Kā tas ir – neatradīs? Lai piezvana mums, pateiksim, kā pie šī cilvēka nonākt!"

Sannija Matule

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (17)
17 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
janis
10. Februāris 2012 / 16:57
0
ATBILDĒT
Griežos pie visiem, kas lasa šo rakstu ar lūgumu pēc palīdzības. Saprotu, ka naudas grūtības ir ļoti daudziem cilvēkiem, tāpēc priecātos pat par simbolisku naudiņu- tik cik katrs var, un pa visiem kopā es ticu, ka kopā mums izdosies būs pieaugums nevaram iegadāties mantas bērniņam! Es esmu otras grupas invalids un mana sieva ir3.gr invalīde no pensijas nesanāk nopirkt visu! Ļoti ceru uz līdzcilvēku atsaucību un palīdzību. metina gaidama aprili 23,mums ir vajadziba gultina un ratini ,ka ari citas bernu lietas

palidziet manai maminai un tetim un gaidajam masinai





Janis Vjaters 031083-11008

Bankas konts

LV81HABA0551020203174

variet rakstit mums uz e pastu jantarpins28@inbox.lv
Viesturs
17. Decembris 2011 / 22:17
0
ATBILDĒT
Lietas numurs A420749710, rajona tiesas sprieduma 10.punkts. Apgabaltiesa pa šo laiku, izrādās, lietu ir izbeigusi (par to sīkāk neko nezinu).
mazgudrais
16. Decembris 2011 / 23:12
0
ATBILDĒT
Godātais, būtu Jums ļoti pateicīgs, ja Jūs norādītu linku uz pieminēto tiesas spriedumu vai datumu/numuru.
IJ
16. Decembris 2011 / 13:40
0
ATBILDĒT
Hm, manuprāt, nav atbalstāma, bet arī nav izskaužama. Arī man pretējs viedoklis var radīt man negācijas (ar to es saprotu negatīvas emocijas) vai mans viedoklis radīt otram negācijas, bet objektīvi tomēr nebūt aizskarošs. Izskaužamiem būtu jābūt objektīvi aizskaroši komentāri. Robeža, protams, ir ļoti izplūdusi, tāpat subjektīvais viedoklis būs noteicošais.



Piekrītu, Jums Viestur, ka pēc rakstības, skanējuma līdzīgi vārdi citā valodā var nebūt ar līdzīgu nozīmi. Taču arī angļu valodā positive kā īpašības vārdam viens skaidrojumiem ir \\\"if you are positive about things, you are hopeful and confident, and think about what is good in a situation rather than what is bad\\\".



Riskējot aizvainot valodniekus, es tomēr nedomāju - ka paskatīties salīdzināšanai, ko līdzīgs rakstībā vai skanējumā vārds nozīmē svešvalodā ir arī nosodāmi. :)
Anonīms lietotājs
15. Decembris 2011 / 14:10
0
ATBILDĒT
Strīds man šķiet pilnīgi velts.

10 gadi ir pārāk ilgs laiks, un mēs nevaram vairs atgriezties ideālajā stāvoklī, kad \"negācija\" tika lietota tikai un vienīgi pirmajā nozīmē. Valoda attīstās. Tas ir tikai normāli, ka mūsdienu valodas lietotājam autores lietotā nozīme apziņā ir kā pirmā (visticamāk, arī vienīgā), jo šī vārda saikne ar latīņu valodu lēnām izzūd un vārdu nozīmes paplašinās.

Un kalku ienākšana ir jānovērš zibenīgi.Īpaši juristim iesaku pārdomāt jebkuru eskalēšanas, ietvaru, konsekvenču, kompetenču u.c. kalku lietošanu.
Valodniece
15. Decembris 2011 / 14:01
0
ATBILDĒT
Visiem tiem, kuri Latvijā meklē vārda \"negācija\"nozīmi, es tomēr ieteiktu vispirms ieskatīties kādā LATVIEŠU LITERĀRĀS VALODAS VĀRDNĪCĀ vai vismaz SVEŠVĀRDU VĀRDNĪCĀ, izzinot tajā skaidroto. Nevis \"rakāties\" angļu valodas avotos, lai atrastu šī vārda nozīmes latviešu valodā!
Viesturs
15. Decembris 2011 / 13:49
0
ATBILDĒT
Ar angļu valodu, kolēģi, gan uzmanīgi! Svarīga vārda \"positive\" nozīme angļu valodā ir un paliek \"drošs, apstiprinošs\" (nevis \"pozitīvs\" kā kaut kas labs), kas, starp citu, pilnīgi atbilst abiem pārējiem jūsu norādītajā definīcijā minētajiem vārdiem \"actual\" (faktisks, reāls) un \"affirmative\" (apstiprinošs). Manuprāt, viennozīmīgi norāda uz \"nolieguma\" nozīmi.



Nevar tik droši pieņemt, ka visi mūsējiem līdzīgie vārdi angļu valodā ir ar līdzīgu nozīmi. Citādi iznāks kā administratīvajai rajona tiesai, kas pirms kāda laika pamanījās izsecināt, ka \"terminēta prombūtne\" nozīmējot nevis ar termiņu aprobežotu, bet gan jau beigušos prombūtni, jo, lūk, angļu vārdnīcā taču \"terminate\" nozīmējot pārtraukšanu.
Jurčiks
15. Decembris 2011 / 12:46
0
ATBILDĒT
P.S. Un otrādi arī - ar lamuvārdiem var tādu komplimentu pateikt, kādam ar konvencionālajiem vārdiem pat tuvumā nenonāksi :D
Jurčiks
15. Decembris 2011 / 12:40
0
ATBILDĒT
Paldies. Bet skaidrāks kļuva tikai pavisam nedaudz. Ja ņem tikai vārdus, tas ir pa maz, jo laipniem vārdiem var tā pasūtīt... :D
XY
15. Decembris 2011 / 11:39
0
ATBILDĒT
Lūk, Jums arī kritēriji (no attiecīgā pētījuma), pēc kuriem izskaitļoti tie 5% agresīvo komentāru:



• Agresivitātes indeksa formula:(Agresīvie vārdi x svari) / kopējais vārdu skaits



Vienkārši runājot, līdz 5% nonāca, attiecīgu vārdu krājumu \"apstrādājot\" ar matemātiskām formulām.



Kas attiecas uz šo vārdu krājumu, lūk, ziņas no pētījuma:

Atslēgas vārdu kategorijas:

1) Diskriminācija

2) Aicinājums uz

agresiju.





Ceru, ka tā lieta palika skaidrāka:DD
Hm
15. Decembris 2011 / 11:15
0
ATBILDĒT
\"..es ar vārdu negācijas tomēr arī saprotu pozitīvās attieksmes trūkumu un negatīvu sajūtu radīšanu otrā\".



Ja uzskatāt (piekrītat, neiebilstat), ka negācijas sevī ietver arī negatīvu sajūtu radīšanu otrā, bet sakat: negācijas jau nu nav tā lieta, kas jāizskauž komentāros - tad faktiski, Jūsuprāt, negatīvu sajūtu radīšana/izraisīšana citos cilvēkos ir atbalstāma?



Vai pareizi uztvēru domu?
IJ
15. Decembris 2011 / 11:08
0
ATBILDĒT
Intereses pēc vārdu \"negācijas\" ierakstīju angļu skaidrojošajā vārdnīcā - kā viens no skaidrojumiem ir arī \"The opposite or absence of something regarded as actual, positive, or affirmative\". Es piekrītu Jurčikam, valoda var attīstīties un es ar vārdu negācijas tomēr arī saprotu pozitīvās attieksmes trūkumu un negatīvu sajūtu radīšanu otrā, nevis noliegumu. Tomēr šajā momentā ir jāpiekrīt F. Ksaveram - negācijas jau nu nav tā lieta, kas jāizskauž komentāros, jo man negācijas var radīt arī citāds viedoklis :) Bet rupjības, agresija u.tml. gan ir interneta komentāru problēma.
Jurčiks
15. Decembris 2011 / 10:04
0
ATBILDĒT
Es arī biju pārsteigts, ka agresīvi esot tikai 5% komentāru. Varbūt problēma ir dažādā izpratnē par jēdzienu \"agresīvs komentārs\"? Tādēļ rakstā vajadzēja formulēt, ko nozīmē agresīvs komentārs - tikai tāds, kurš aicina uz vardarbību, vai arī tāds, kurš pasaka ko neglaimojošu. Kā ir ar lamuvārdu lietošanu? Arī par to varētu strīdēties. Vienvārdsakot, nav skaidri kritēriji, pēc kuriem tie 5% atlasīti.



Par vārda \"negācija\" nozīmi: Latviešu valoda, par laimi, vēl nav mirusi. Tā joprojām attīstās dažādās formās unn virzienos, un viens no šīs attīstības virzieniem ir tāds, ka vārdi iegūst jaunas nozīmes. Normāls process, kuru nesaprast var tikai tie, kuri nedzīvo mūsu sabiedrībā, bet raugās uz to kā uz rezervātu.
Sannija
14. Decembris 2011 / 21:01
0
ATBILDĒT
Pirmkārt, pateicos par Jūsu izsmeļošo un argumentēto viedokli, kurā pausto noteikti atcerēšos savos turpmākajos rakstu darbos attiecīgajā kontekstā!



Otrkārt, kas attiecas uz Jūsu minēto - \\\"Vārdam \\\"negācija\\\", manuprāt, ir viena skaidra nozīme – \\\"noliegums\\\"\\\" -, jāpiebilst, ka, jā, atbilstoši Latviešu literārās valodas vārdnīcai tāda ir vārda \\\"negācija(s)\\\" pirmā nozīme. Savukārt šī paša vārda otrā nozīme: 2. Negatīva parādība (indivīda vai sabiedrības dzīvē).



Līdz ar to nevarēšu pilnībā piekrist Jūsu viedoklim, ka konkrētajā rakstā \\\"negācija(s)\\\" lietota neatbilstošā nozīmē vai kontekstā. Jo, manuprāt, tas sevī ietver visus Jūsu piedāvātos alternatīvos izteiksmes variantus: \\\"nomelnošana\\\", \\\"uzbrūkoša valoda\\\", \\\"gānīšanās\\\", \\\"lamāšanās\\\" u.c.



Un tomēr tas man vienlaikus neliedz piekrist Jūsu minētajam par to, ka \\\"mūsu skaistajā valodā ir pietiekami daudz labu un trāpīgu vārdu, lai apzīmētu šo pašu parādību ...\\\". Tādēļ turpmāk centīšos izteikties latviskāk.



:-)



p.s. Tiesa, pirms rakstīt šo komentāru, nepārlasīju rakstu un neanalizēju, vai un cik lielā mērā šis vārds patiesi iederas katrā konkrētajā teikumā, tādēļ diskusiju šajā virzienā neizvēršu.
Francis Ksavers
14. Decembris 2011 / 15:03
0
ATBILDĒT
Kas attiecas uz paša raksta tematu, tad es nebūšu oriģināls – vairāki diži vīri par to visu ir izsmeļoši pateikuši ilgi pirms manis. Un proti:



\"Es labāk dodu priekšroku bīstamai brīvībai, nekā mierīgai verdzībai.\"

Tomass Džefersons, vēstule Dž. Medisonam (1787)



\"Es labāk pacietīšu neērtības, kas rodas no pārāk lielas brīvības, nekā neērtības no pārāk zemas brīvības pakāpes\"

Tomass Džefersons, vēstule A. Stjuartam (1791)



\"Dīvaini, ka cilvēki atzīst par derīgiem argumentus par labu vārda brīvībai, bet iebilst pret tās \"novešanu līdz galējībai\"; viņi nesaprot, ka, ja pamatojums neder ekstrēmā gadījumā, tad tas nav derīgs nekādā gadījumā.\"

Džons Stjuarts Mills, \"Par brīvību\" (1856)



\"Vārdi ir spēcīgi. Tie var pamudināt cilvēkus rīkoties, izsaukt viņu acīs gan prieka, gan skumju asaras, un […] izraisīt lielas sāpes. Ievērojot mūsu priekšā esošos faktus, mēs nevaram reaģēt uz šīm sāpēm, sodot runātāju. Mēs, kā Nācija, esam izvēlējušies atšķirīgu ceļu: aizsargāt pat sāpinošus vārdus par sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem, lai nodrošinātu un neapslāpētu sabiedrisko diskusiju. […]\"

(No ASV Augstākās tiesas sprieduma lietā Snyder v. Phelps, 2011.g.)
AQ
14. Decembris 2011 / 15:01
0
ATBILDĒT
Tas Palkavnieks vienkārsi blefo. Un, ja viņš tiešām pateiks šā cilveka adresi vai kadus citus personas datus, viņš pats nonāks tur, kur jau sen bija jānonak valdībai kopa ar saeimu-cietumā...
Francis Ksavers
14. Decembris 2011 / 14:35
0
ATBILDĒT
Man būtu viens tīri valodnieciskas dabas jautājums Matules kundzei (un domāju, ka Jurista Vārda valodnieku saimei arī būtu interesanti šo jautājumu apspriest.

Jūs šajā rakstā veselas piecas reizes lietojat vārdu \"negācija\" nozīmē (ciktāl es sapratu) \"sliktas, pulgojošas, agresīvi pasniegtas ziņas vai komentāri\". Patiešām, nu jau vismaz kādus 8-10 gadus latviešu presē un interneta komentāros šis vārds regulāri parādās šādā nozīmē.

Man tas šķiet pilnīgi aplami. Vārdam \"negācija\", manuprāt, ir viena skaidra nozīme – \"noliegums\". Negācija (negatio) vienkārši ir latīņu ekvivalents latviešu vārdam \"noliegums\", kas ir gan formālās un modālas loģikas, gan valodniecības, gan ikdienas sarunas elements. Nekad neesmu dzirdējis, ka latviešu vai kādā citā Rietumu valodā vārdam \"negatio\" un tā nacionālajiem variantiem būtu bijusi arī tāda nozīme, kādā tas ir lietots Jūsu rakstā.

Lūk, spilgti un tipiski negāciju piemēri: \"Suns nav kaķis\", \"Bankomātā vairs nav naudas\", \"Es negribu pusdienot\", \"Apsūdzētais nav vainīgs\", un visbeidzot īsais un kodolīgais \"Nē!\". Nesaprotu, kas tur slikts un kāpēc pret to būtu jācīnās?

Pat pieņemot, ka vārda \"negācija\" nozīmi varētu paplašināt, tas tik un tā šajā nozīmē pilnīgi neiederas divu iemeslu dēļ.

Pirmkārt, ja \"slikts un nomelnojošs komentārs\" turpmāk sauksies par \"negāciju\", tad būtu loģiski, ja tā pretstats – \"labs un mīļš komentārs\" – būtu saucams par \"afirmāciju\", t.i., apstiprinājumu; kas taču būtu absurds.

Otrkārt, vārdam \"negācija\" šajā nozīmē ir jūtama totalitārisma piesmaka. Jo no tā izriet, ka labi ir tikai jautri, labi un optimistiski komentāri, bet esošā stāvokļa noliegums pats par sevi ir slikts. Tātad ir jāraksta mundri vārdi \"Izvestiju\" stilā par padomju tautas sasniegumiem baletā un kosmosā, bet par kritizēšanu draud izsaukums uz \"Stūŗa māju\". Vai atceraties, kā Solžeņicina romānā \"V kruge pervom\" \"šaraškas\" direktors draudēja un pārmeta ieslodzītā sievai par pesimistisku vēstuļu rakstīšanu? Katra kritika taču ir noliegums, t.i., negācija.

Galvu augstāk, tautieši! Mūsu skaistajā valodā ir pietiekami daudz labu un trāpīgu vārdu, lai apzīmētu šo pašu parādību (piemēram, pulgošana\", \"nomelnošana\", \"uzbrūkoša valoda\", \"gānīšanās\", \"lamāšanās\" u.tml.), lai nevajadzētu lietot miglaino un apšaubāmo \"negāciju\".
visi numura raksti
Gatis Litvins
Notikums
Intriga "Jurista Vārda" pētniecisko darbu konkursā  
Pagājušonedēļ, 6. decembrī, noslēdzās, nu jau var teikt – tradicionālais, "Jurista Vārda" rīkotais studentu pētniecisko darbu konkurss. Šis bija jau sestais šāda veida konkurss, turklāt tā rezultāti raisīja līdz šim nebijušas ...
Inese Kahanoviča
Skaidrojumi. Viedokļi
Pašvaldību vieta administratīvo sodu sistēmā
Lai nodrošinātu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa Pārejas noteikumu 13. punktā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietu piekritības maiņu no administratīvajām tiesām uz vispārējās jurisdikcijas tiesām, Tieslietu ...
1 komentāri
Dita Amoliņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Saeimas budžeta tiesību apcirpšana
2011. gada 6. decembris esot valstiski nozīmīga diena. Pirmkārt, tāpēc, ka aprēķini liecina: šā gada 6. decembrī apritēja 7883 dienas kopš 1990. gada 4. maija un pašreizējās Latvijas Republikas pastāvēšanas laiks pārsniedza ...
3 komentāri
Jaroslavs Streļčenoks
Nedēļas jurists
Jaroslavs Streļčenoks
Aptauja
Kāpēc ir jālasa "Jurista Vārds"
22 komentāri
AUTORU KATALOGS