Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Īsziņas

4. Septembris 2012 /Nr.36 (735)

Divas trešdaļas iedzīvotāju uzskata, ka tiesu sistēma Latvijā ir korumpēta
7 komentāri

Divas trešdaļas jeb 67 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka tiesu sistēma Latvijā ir korumpēta. 18 % no aptaujātajiem uzskata, ka tiesu sistēma ir ļoti korumpēta, 49 % – ka drīzāk ir korumpēta. Šādi rezultāti iegūti pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar LNT raidījumu "900 sekundes" veiktajā pētījumā, kas tika publiskots 21. augustā. Savukārt 13 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 ...

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri (7)
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
dixi
6. Septembris 2012 / 09:04
0
ATBILDĒT
Acīmredzot šīs 2/3 apzinājušās noziedzīga nodarījuma izdarīšanu(kukuļdošana/piedāvašana), neskatoties uz to, vai attiecīgā amatpersona to saņēmusi vai nē :)
Āpsis
5. Septembris 2012 / 14:31
0
ATBILDĒT
Viens no iemesliem ir padomju domāšanas paliekas cilvēku apziņā, kas izzudīs, pieļauju, tikai tad, kad nomainīsies paaudzes. Kad vēl strādāju tiesā kā tiesu darbinieks, vairākkārt saskāros ar gadījumiem, kad radinieki un paziņas deva lapiņas ar krimināllietu numuriem, un visā nopietnībā lūdza nokārtot, lai lieta nonāk pie \"vajadzīgā\" tiesneša un tiesājamajai personai tiek piemērots pēc iespējas maigāks sods. Piedāvāta arī materiāla atlīdzība naudā vai graudā (vienreiz piedāvāja divas kastes alus) par \"pakalpojumu\". Nav nepieciešama pārāk attīstīta iztēle, lai iedomātos, ko šādi ļautiņi domā par tiesām.

Protams, arī zaudējušais prāvnieks bazūnēs, ka tiesa ir korumpēta. Administratīvajā tiesā nereti ir gadījumi, kad pieteicējs, pat ja ir panācis savu taisnību tiesas procesa gaitā, vienalga skaļi bļauj, ka tiesa nav objektīva un ir korumpēta. Tie ir tādi gadījumi, kad svarīgs ir tiesas process un tā virzība, bet rezultāts ir vienaldzīgs vai pat nevēlams, lai kāds tas arī būtu.
DP
5. Septembris 2012 / 12:01
0
ATBILDĒT
+100 par spriedumu publicēšanu.
Proficius Aliri
4. Septembris 2012 / 20:57
0
ATBILDĒT
Cēloņu un iemeslu šādam uzskatam varētu būt visai daudz – kādam, iespējams, personīga pieredze vai zināšanas par to, citam pārliecība, ka „svarīgi” cilvēki var visu nokārtot, vēl kādam – doma, ka tik netaisnīgi nolēmumi nav iespējami bez korupcijas utt.

Tiesas būtu jāpadara iespējami pieejamākas un saprotamākas sabiedrībai. Piemēram, visu nolēmumu publicēšana internetā jau sen būtu vajadzīga ne tikai tautai, bet arī juristiem kā tiesībās zinošākai tautas daļai. Tāpat arī tādus strīdīgos nolēmumus plašsaziņas līdzekļos varētu saprotami izskaidrot vai nu paši tiesneši vai citas kompetentas personas. Šobrīd tas notiek visai reti.

Lai vienkāršā tauta saprastu, kā tie likumi darbojas un varētu pilnvērtīgāk savas tiesības realizēt, vajadzētu apdomāt nepieciešamību skolās nopietnāk mācīt tiesību pamatus. Par šo jautājumu runāja pat pirmskara Latvijā. Citādi likumi jāzina ikvienam, bet saprast, kas īsti tie tādi ir, spēj vien retais.
Baraks Osama
4. Septembris 2012 / 11:48
0
ATBILDĒT
Sabiedrības izpratne par valsti bieži vien vispār aizķērusies kādā nenosakāmā laikmetā. Tiesās acīmredzot strādā Dvorkina minētie Hērakli, ko pie kļūdām var novest tikai kukulis, savukārt parlamentam un valdībai azotē noslēpts bezdibenīgs naudas maiss, no kura jebkurā brīdī var pagrābt miljonus un atteikums to darīt, vēl jo vairāk - nedod Dievs - kāda nodokļa likmes pacelšana ir starptautiskās aizkulišu sarunās izlemts genocīds pret tautu.
Magone
4. Septembris 2012 / 11:11
0
ATBILDĒT
Šeit gan es Jums piekrītu.
mja
4. Septembris 2012 / 09:22
0
ATBILDĒT
Drīzāk vajadzēja pajautāt - vai uzskatāt, ka tiesa ir kompetenta? Citādi te aptaujātie, domā, ka tiesās strādā vien viedākie, tālab tik dīvaini lēmumi attaisnojami vienīgi ar korumpētību.
visi numura raksti
Baiba Rudevska, Valerijans Jonikāns
Skaidrojumi. Viedokļi
Deklarētās dzīvesvietas princips Civilprocesa likumā: vai tiešām risinājums
Saeimā trešajā lasījumā pašlaik atrodas likumprojekts, kurā paredzēti apjomīgi grozījumi Civilprocesa likumā (turpmāk – CPL).1 Viens no svarīgākajiem jautājumiem, kuru cita starpā risina šie grozījumi, ir: 1) fiziskas ...
26 komentāri
Aldis Laviņš
Skaidrojumi. Viedokļi
Bioloģiskā tēva tiesības apstrīdēt citas personas brīvprātīgi atzītu paternitāti
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Civillietu departaments 2012. gada maijā paplašinātā sastāvā izskatīja bioloģiskā tēva kasācijas sūdzību par apelācijas instances tiesas spriedumu, ar kuru noraidīta bioloģiskā ...
15 komentāri
Jānis Pleps
Skaidrojumi. Viedokļi
Latvijas valstiskuma pamats
Latvijas Republikas Satversmes1 (turpmāk – Satversme) deviņdesmitgadē mazliet ēnā ir palikuši citi konstitucionālā ranga dokumenti, kas bijuši ne mazāk būtiski Latvijas valstiskuma izveidošanā un atjaunošanā. Ne velti ...
6 komentāri
Edmunds Broks
Skaidrojumi. Viedokļi
Starptautiskās tiesības antīko valstu sistēmās
2 komentāri
Tiesību prakse
Nekustamā īpašuma nodokļa objekts
Nekustamā īpašuma nodokļa objekts ir dabā esoša ķermeniska lieta, tādējādi, ja nodokļa maksātājs pašvaldībai iesniedz ticamus pierādījumus par to, ka nodokļa objekts dabā vairs nepastāv, kaut arī noteiktā kārtībā par to nav ...
1 komentāri
AUTORU KATALOGS