Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

13. Janvāris 2015 /Nr.02 (854)

Zvērināta tiesu izpildītāja sastādītā akta par fakta fiksēšanu atzīšana par spēkā neesošu
4 komentāri
Dr.iur.
Līga Mazure
Rēzeknes Augstskolas asociētā profesore

Kādā netiešā tiesvedībā izkristalizējās neskaidra situācija attiecībā uz zvērināta tiesu izpildītāja fakta fiksēšanu ārpus izpildu lietām, proti, radās jautājums, vai zvērināta tiesu izpildītāja fiksētais fakts un akts par fakta fiksēšanu ir pārsūdzami. Pastāv dažādi situācijas skaidrojumi, iespējams, ar savu taisnību tajos. Tomēr raksta autore sniedz savu redzējumu un situācijas vērtējumu, mudinot uz diskusiju.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
2
0
komentāri (4)
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
FF
14. Janvāris 2015 / 09:40
1
ATBILDĒT
viena gadījuma analīze tiesību doktrīnu neveido. Korekti būtu apkopot zti un tiesu praksi, veikt analīzi, noskaidrot problēmu cēloni (konkrēta zti, zti vispār, tiesību normu vai tml. vaina), sniegt priekšlikumus izmaiņām tiesību normās. Ļoti virspusēji.
ai_bi
13. Janvāris 2015 / 14:20
0
ATBILDĒT
Kas notiek tad, ja divi zvērināti tiesu izpildītāji faktus konstatējuši vai fiksējuši dažādi ?
zeme
13. Janvāris 2015 / 14:09
1
ATBILDĒT
Manuprāt raksta autore lietā ir pārstāvējusi kādu no pusēm un emociju vadīta šajā rakstā nav spējusi skatīties objektīvi uz tiesu izpildītāju fakta fiksāciju kopumā...
...galvenais, kas krīt acīs ir tiesu izpildītāja tiesības atrasties uz citas personas zemes, bez īpašnieka atļaujas un saskaņojumiem (manuprāt mēs katrs ikdienā to darām)
Magone
13. Janvāris 2015 / 09:19
3
ATBILDĒT
Prieks bija lasīt rakstu, kurš bija viegli uztverams, loģisks un juridiski argumentēts. Pilnībā pievienojos autores viedoklim.
visi numura raksti
Juris Jansons
Informācija
Tiesībsarga ziņojums par cilvēktiesību un labas pārvaldības situāciju
Gatis Litvins
Informācija
Satversmes tiesa: OCTA atlīdzības apmēri ir nesamērīgi mazi
2014. gada 29. decembrī Satversmes tiesa pieņēma spriedumu lietā Nr. 2014-06-03 "Par Ministru kabineta 2005. gada 17. maija noteikumu Nr. 331 "Noteikumi par apdrošināšanas atlīdzības apmēru un aprēķināšanas kārtību par personai ...
2 komentāri
Irēna Kucina
Atskatā un darbībā
Tiesu sistēmas izmaiņas 2014. un 2015. gadā
Ir aizvadīts gads, kas tiesu sistēmai ir bijis īpaši piesātināts ar dažādiem notikumiem. Šajā materiālā Tieslietu ministrijas tiesu sektors sniedz pārskatu par paveikto tiesu sistēmā 2014. gadā un arī ieskatu par sagaidāmo tiesu ...
Sannija Matule
Juridiskā literatūra
Uldis Krastiņš: izvērsti par noziedzīga nodarījuma sastāvu un nodarījuma kvalifikāciju
Aizvadītā gada nogalē Tiesu namu aģentūras apgādā klajā nākusi Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesora Dr.habil.iur. Ulda Krastiņa jaunākā grāmata krimināltiesībās "Noziedzīga nodarījuma sastāvs un nodarījuma ...
Ārlietu ministrija
Tiesību politika
Tieslietu un iekšlietu prioritātes Latvijas prezidentūras laikā
Izvilkums no Ārlietu ministrijas publiskotās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē darba programmas (no 2015. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam),1 kas attiecas uz tieslietu un iekšlietu jomu.
AUTORU KATALOGS