ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

10. Marts 2015 /Nr.10 (862)

Faktu fiksēšana kā zvērināta tiesu izpildītāja amata darbība
5 komentāri
Mg.iur.
Guna Berlande
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes izpilddirektore  

2015. gada 13. janvārī "Jurista Vārdā" bija publicēts Līgas Mazures raksts "Zvērināta tiesu izpildītāja sastādītā akta par fakta fiksēšanu atzīšana par spēkā neesošu". Šajā rakstā autore turpina un paplašina iesākto diskusiju par zvērināta tiesu izpildītāja veikto faktu fiksēšanu.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
3
komentāri (5)
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jurists
11. Marts 2015 / 18:30
0
ATBILDĒT
sen gaidīts un nepieciešams raksts. Valsts ieņēmumu dienestam- skabargu cita acī ieraudzīs, tikai baļķi savā nē. Sāciet ar sevi, ja jau ir vēlme kādu kritizēt.
Valsts ieņēmumu dienests
10. Marts 2015 / 16:43
2
ATBILDĒT
Labdien!

Uz doto brīdi ir pamats apšaubīt dažu zvērinātu tiesu izpildītāju profesionalitāti un rīcības atbilsību normatīvajiem aktiem (ir zināmi konkrēti gadījumi).

Līdz ar to neatbalstu, ka uz doto brīdi zvērinātu tiesu izpildītāju sagatavotie akti būtu pielīdzināmi apliecinājuma aktiem un tie būtu jāapstrīd tikai caur atsevišķu tiesvedību.
Jackpot
10. Marts 2015 / 11:49
1
ATBILDĒT
Vispār diez gan adekvāts raksts, jāteic
Seskis
10. Marts 2015 / 09:06
2
ATBILDĒT
Kad Seskis ieradās pie Tiesu izpildītāja ar Tiesas nolēmumu par dzīves salauztā un vājātā Seska tiesas sprieduma izpildes atlikšanu, Tiesu izpildītāja kantorī Seskis ieraudzīja milzumdaudz nesašūtu lietu un vairākas dāmas ar tādiem skatieniem, kādi ir tikai dzīvnieku patversmēs un kažokzvēru fermās ieslodzītajiem dzīvnieciņiem - Seska radiniekiem. Radnieciskas jūtas radīja līdzcietību, tomēr, kad Tiesu izpildītājs sarunas laikā piedāvāja darbu savā kantorī, Seskis lepni atbildēja, ka darba piedāvājumu pieņems tikai tad, ja Tiesu izpildītājs oficiāli maksās algu minimālās algas apmērā, bet pārējo aploksnē - lai neko nevarētu noskaitīt!
smerdelis > Seskis
10. Marts 2015 / 09:15
1
ATBILDĒT
savukārt, tad, kad SESKIS sāks smirdēt un nebūs vairs nepateicīgajiem darbiem nepieciešams, tad tiks patriekts no zvērināto dārza saņemot vien atlaišanas pabalstu minimālās algas apmērā. Un nekādas atrunas par to, ka arī starp dzīvniekiem ir jātur iepriekš slēgtās mutiskās vienošanās par algu aploksnēs, nelīdzēs.
visi numura raksti
Sannija Matule
Informācija
“Jurista Vārda” abonentu izlozes rezultāti
Aizvadītajā ceturtdienā, 5. martā, notika pērnā gada nogalē izsludinātā "Jurista Vārda" 2015. gada abonentu izloze, vienam simtam žurnāla pasūtītāju dāvinot īpašu grāmatu – "Mūsdienu Latvijas jurists. 151 personība", kas ...
Agnese Sermā
Skaidrojumi. Viedokļi
Arodbiedrību darbības tiesiskais regulējums
2014. gada 6. martā Saeimā tika pieņemts Arodbiedrību likums, kas stājās spēkā 2014. gada 1. novembrī. Līdz tam arodbiedrību darbību regulēja likums "Par arodbiedrībām", kas tika pieņemts 1990. gada 13. decembrī. Likumā "Par ...
Jurista Vārds
Informācija
Augstākās tiesas plēnums izvērtējis aizvadītā gada darbu  
Piektdien, 6. martā, Augstākās tiesas plēnums jeb tiesnešu kopsapulce analizēja aizvadītā gada darbu. Pirmo reizi plēnuma darba kārtībā bija iekļauts ziņojums par Disciplinārtiesas darbu, ko sniedza Disciplinārtiesas ...
Diāna Hamkova
Jurista vizītkarte
Diāna Hamkova
1 komentāri
Jurista Vārds
Juridiskā literatūra
Izdots Ulda Krastiņa pēdējo piecu gadu rakstu krājums
"Latvijas Vēstneša" Grāmatu apgādā klajā nācis prof. Dr.habil.iur. Ulda Krastiņa rakstu krājums "Krimināltiesību teorija un prakse. Viedokļi, problēmas, risinājumi. 2009–2014", kurā apvienotas 27 publikācijas, kas pēdējos piecos ...
AUTORU KATALOGS