ŽURNĀLS Intervija

27. Oktobris 2015 /Nr.42 (894)

Patērētāja uztvere laika gaitā mainās
Vadims Mantrovs intervijā Dacei Šulmanei
Dr.iur. Vadims Mantrovs: "Arvien vairāk visas lietas ir jāskata sistēmiski Eiropas plašākā līmenī, nevaram vairs meklēt risinājumu tikai šaurā nacionālā līmenī."
Boriss Koļesņikovs

Iznākusi Vadima Mantrova monogrāfija “EU Law on Indications of Geographical Origin” (Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes ES tiesībās)

Eiropas juridiskajā akadēmiskajā literatūrā Latvijas autoru vārdus var sastapt reti, jo īpaši, ja publikācijas temats nav saistīts ar Latvijas vai Austrumeiropas tiesību apskatu. Tāpēc fakts, ka Dr.iur. Vadims Mantrovs starptautiskajā izdevniecībā "Springer" 2014. gadā publicējis monogrāfiju "EU Law on Indications of Geographical Origin" ir ievērības cienīgs fakts un sasniegums visai Latvijas jurisprudencei. "Jurista Vārds" aicināja autoru pastāstīt plašāk par monogrāfijas tapšanu un tajā apskatīto problemātiku.

Kā var kļūt par "Springer" izdotas grāmatas autoru?

Manā gadījumā grāmata balstās uz disertāciju1, kas ir latviešu valodā, taču izdot to pašu latviešu valodā man nešķita mērķtiecīgi. Grāmata ir papildināta ar materiāliem, kā arī pārveidota daļēji kā komentārs Eiropas tiesiskajam regulējumam – pamata regulām. Es piedāvāju savu ideju par grāmatu vairākiem izdevējiem, un galarezultātā pieņēmu "Springer" piedāvājumu. Sadarbība man patika.

Pastāstiet par monogrāfijas struktūru.

Pirmā nodaļa ir pārskats, teorētiskie aspekti, definīcijas, kā arī pamatojums par nepieciešamību aizsargāt ģeogrāfiskās izcelsmes norādes (turpmāk – ĢIN). Otrā nodaļa ir vēsturiskais apskats, kas palīdz izprast pašreizējo regulējumu. Trešajā nodaļā ir runa par jēdzienu sistēmu un to, kā ĢIN transformējas, piemēram, mūsdienās lietojam daudzus nosaukumus, kas agrāk bija ĢIN, piemēram Ķelnes ūdens (angl. cologne, fr. eau de cologne) – odekolons, kas, protams, ir zaudējis savu sākotnējo jēdzienisko ĢIN nozīmi.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Jautrīte Briede
Skaidrojumi. Viedokļi
Valsts pārvaldes rīcībā esošas ierobežotas pieejamības informācijas izpaušana sabiedrības interesēs
Ikvienam cilvēkam saskaņā ar konstitūciju ir tiesības būt informētam par valsts pārvaldes sistēmas institūciju darbību, lai pārliecinātos, ka tās efektīvi, godīgi un taisnīgi saskaņā ar likumiem pilda sabiedrības uzticētās ...
2 komentāri
Gvido Zemribo, Gerda Audže
Skaidrojumi. Viedokļi
Mēģinājums ierobežot advokatūras tiesības – drauds tiesiskas valsts būtībai
Raksts ir komentārs par Latvijas Republikas Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta spriedumu lietā Nr. SKA-237, kurā pausta tēze: "Pacientu tiesību likuma 10. panta otrā daļa noteic, ka informāciju par pacientu drīkst izpaust ...
19 komentāri
Jānis Zeltiņš, Jana Antsone
Skaidrojumi. Viedokļi
Kurš ir atbildētājs prasībās par likumisko zemes nomu
Zemes īpašnieku prasības par zemes nomas līguma noslēgšanu un nomas parāda piedziņu par iepriekšējo periodu skar daudzus dzīvojamo māju pārvaldniekus Latvijā, tādējādi ar šo rakstu autori vēlas vērst uzmanību uz problēmu, kas ...
Inga Bite
Viedoklis
Par Saeimas deputātu administratīvo imunitāti
Diskusijas par Saeimas deputātu un citu valsts amatpersonu imunitāti gan Saeimā, gan sabiedrībā uzplaiksnī regulāri, arī šobrīd. Uzskatu, ka deputāta administratīvās imunitātes atcelšana ir gan iespējama, gan pieļaujama arī ...
ELSA Latvija
Akadēmiskā dzīve
Piedalies arī Tu profesora Kārļa Dišlera XVII konstitucionālās tiesas procesa izspēlē!
Turpinot tradīciju, Eiropas tiesību zinātņu studentu asociācija Latvijā (ELSA Latvia) aicina visus Latvijas augstskolu tiesību zinātņu studentus piedalīties profesora Kārļa Dišlera XVII konstitucionālās tiesas procesa izspēlē.
1 komentāri
AUTORU KATALOGS