Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

19. Decembris 2017 /Nr.52 (1006)

Kriminālprocesuālā pamattiesība klusēt: saturs un problemātika
2 komentāri
Dr. iur.
Aleksandrs Berezins
zvērināts advokāts ZAB “Berezins Juraša”

Personas un valsts kriminālprocesuālās iespējas ir nesamērojamas, it īpaši pirmstiesas kriminālprocesa stadijā, kas nenorit sacīkstes apstākļos. Atšķirībā no aizstāvības kriminālprocesa veikšanai pilnvaroto amatpersonu rīcībā ir milzīgi valsts resursi, kā arī ievērojams piespiedu metožu un līdzekļu klāsts pierādījumu iegūšanai, no kuriem daļu ir iespēja izmantot arī slepeni. Lai mazinātu šādu procesuālo nelīdzvērtību un tādējādi sekmētu taisnīgu un objektīvu kriminālprocesa norisi, personai, pret kuru notiek process, tiek garantētas tiesības klusēt. Cilvēkam nav pienākuma pierādīt savu nevainīgumu vai jebkādā veidā palīdzēt pret viņu uzsāktā kriminālprocesa izmeklēšanā.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
11
1
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Kriminālprocesa likums  
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
klusumu!!!
21. Decembris 2017 / 13:29
0
ATBILDĒT
Šis JV ir nopietni pievērsies klusuma tēmai. Redakcija par Tiesībām uz klusumu, bet Aleksands par pamattiesību klusēt.
Secinājums - ja viens izmantos savas tiesības klusēt, tad otram nebūs jāsūdzas par savu tiesību uz klusumu pārkāpumu.
Lai dzīvo klusa saticība!
Krista Milberga
20. Decembris 2017 / 11:41
3
ATBILDĒT
Autors izcili izgaismojis Kriminālprocesa likumā palikušās totalitārisma pēdas. Nevar apsūdzības pamatā balstīt uz atzīšanos un bez advokāta sniegtajiem paskaidrojumiem. Ir jāspēj vainu pierādīt ar likuma noteiktā kārtībā iegūtiem citiem pierādījumiem, vēlams tādiem, kas ir pārliecinošāki par liecībām. Paldies!
visi numura raksti
Dace Šulmane
Intervija
Jurista pirmais uzdevums ir nebūt neitrālam
Jau daudzus gadus Latvijas un Lietuvas konstitucionālās tiesas rīko regulāras savstarpējas konferences un apmaiņas vizītes, lai dalītos ar pieredzi un gūtu ieskatu kaimiņvalsts jaunākajā tiesu praksē. Šovasar Latviju apmeklēja ...
Jurista Vārds
Akadēmiskā dzīve
Tiesību zinātnieci ievēlē par Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekli
Šī gada 23. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika jaunu locekļu vēlēšanas: pilnsapulcē akadēmiķi nobalsoja par vairākiem jauniem īstenajiem locekļiem, korespondētājlocekļiem, ārzemju locekļiem un goda locekļiem. Par ...
Jautrīte Briede
Vēstules
Vēstules no Ukrainas: Par vārda un piketu brīvību un tās robežām Ukrainā  
Šajā vēstulē padalīšos ar saviem novērojumiem par dažiem notikumiem, kas saistīti ar vārda un piketu brīvību un tās robežām Ukrainā.
Sannija Matule
Informācija
Spēja sarunāties un sadarboties kā cilvēktiesību aizsardzības instruments
Vienlaikus ar ikgadējo tiesībsarga cilvēktiesību un labas pārvaldības konferenci pagājušonedēļ tika atzīmēta arī Latvijas ombuda institūcijas pirmā desmitgade. Šim faktam par godu vairāku dienu konferences pirmā daļa – 13. ...
Tiesību politika
Tiesībsarga institūcijas pirmās desmitgades bilance
Tiesībsarga Jura Jansona priekšlasījums1 ombuda institūcijas pirmajai desmitgadei veltītās konferences svinīgajā atklāšanā 2017. gada 13. decembrī.
AUTORU KATALOGS