Padomes sēdes un aktuālie jautājumi
Informācija par padomes sēdēm
Pārskata periodā, proti, laikā no 2018. gada 20. aprīļa līdz 2019. gada 1. aprīlim, notikušas 16 Latvijas Zvērinātu advokātu padomes (turpmāk – padome) sēdes; padome, kā ierasts, sanākusi aptuveni reizi trīs nedēļās. Padomes sēdēs izskatīti 272 jautājumi, pieņemti 189 atsevišķi noformēti lēmumi; par pārējiem jautājumiem pieņemti protokollēmumi, kā arī daži lēmumi pieņemti ārpus padomes sēdēm aptaujas kārtībā. Padomes sēdēs lielākoties pieņemti lēmumi par jautājumiem, kas attiecas uz atsevišķiem kolēģiem, – par zvērinātu advokātu praktizēšanas vietas un veida maiņu, par advokātu darbības apturēšanu uz laiku vai par tās atjaunošanu u.tml. Tomēr padomes uzmanība pārskata periodā pamatā ir tikusi fokusēta uz jautājumiem, kas ir svarīgi visiem advokātiem. Daži no tiem to nozīmīguma dēļ aplūkojami šajā pārskata ziņojumā.
Advokatūras likuma grozījumi
Pārskata periodā joprojām turpināts darbs pie Latvijas Republikas Advokatūras likuma grozījumu sagatavošanas un virzības. Jāatzīst, ka process ar Advokatūras likuma grozījumiem rit daudz lēnāk, nekā tas bija iecerēts. Līdz šim brīdim grozījumu projekts likumdevēja darba kārtību vēl nav sasniedzis un atrodas Tieslietu ministrijā izstrādes stadijā, joprojām strādājot pie likuma grozījumu izmaiņām attiecībā uz advokātu biroju tiesisko statusu, kurš faktiski ir atlicis vienīgais, kas tiek saskaņots gan pašu kolēģu vidū, gan ar dažādām institūcijām. Prognozējams, ka līdz šā gada beigām darbs pie Advokatūras likuma grozījumu izstrādes būs noslēdzies un likuma grozījumi būs pieņemti.
Papildus pagājušā gada pārskata ziņojumā minētajiem likuma grozījumiem var minēt šādus papildinājumus.
Pirmkārt, šobrīd sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Uzņēmumu reģistru tiek izstrādāts regulējums, saskaņā ar kuru advokātu biroju reģistrācija tiktu veikta Uzņēmumu reģistrā, iespējams, atsevišķā Uzņēmumu reģistra vestā advokātu biroju reģistrā. Un uz advokātu birojiem paredzēts attiecināt Komerclikumā atrodamo regulējumu par pilnsabiedrībām, ciktāl Advokatūras likums neparedz atšķirīgu regulējumu. Vienlaikus likumā paredzēts saglabāt līdzšinējo nostāju, ka advokātu birojs nav komersants.
Otrkārt, uzklausot kolēģu izteiktos priekšlikumus, kas motivēti ar vienlīdzīgas attieksmes nodrošināšanu pret visiem advokātiem, padome arī rosinājusi atcelt Advokatūras likuma 22.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes