Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

13. Augusts 2019 /Nr.32 (1090)

Bioētikas diskurss Latvijas Republikas Satversmes tiesas judikatūrā
5 komentāri
Dr. iur.
Sanita Osipova
Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesore 

Juridiski cilvēka paša būtību visās tās niansēs aizsargā cilvēka cieņas koncepts. Tāpēc šis pētījums ir veltīts cilvēka cieņas konceptam, atklājot to caur mūsdienās tik aktuālajām bioētikas prasībām. Pētāmā jautājuma daudzdimensionalitātes un ievērojamā apjoma dēļ tas tiek ierobežots ar bioētikas jēdziena un satura noskaidrošanu, bioētikas principu definēšanu un atsevišķu bioētikas principu atklāšanu kopsakarā ar cilvēka cieņas konceptu, izmantojot Latvijas Republikas Satversmes tiesas judikatūru.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
34
komentāri (5)
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Rose
2. Augusts 2020 / 09:32
0
ATBILDĒT
paldies labo ziņu aizdevumu uzņēmumam, kas man lika šodien saņemt manu aizdevumu, sazinieties ar viņiem, ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevums uz e-pastu goodnewsloan01@gmail.com vai WhatsApp viņiem pa tālruni +2348141252381 labi
Solvita Harbaceviča
20. Augusts 2019 / 11:22
0
ATBILDĒT
Paldies par rakstu. Aktuāla un nepateicīga, varbūt tādēļ Latvijā līdz šim maz iztirzāta tēma – lai kādu viedokli paustu par jebkuru no apakštēmām, kāds noteikti jutīsies aizskarts. Nav brīnums, ka ST judikatūras klāsts ir visai ierobežots, ja likumdevējs līdz šim ir izvairījies padziļināti diskutēt un regulēt piemēram tādus jautājumus kā eitanāzija (https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/pedeja-velesanas-eitanazija.a179616/) vai medicīniskā marihuāna (https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/saeimas-komisija-noraida-iniciativu-par-marihuanas-legalizaciju.a136699/
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/latvijas-politiki-sola-vismaz-diskusiju-par-medicinisko-marihuanu.a309493/). Valsts cilvēka labā varētu izdarīt kaut vai tik daudz, lai pie noteiktu faktoru kopuma pastāvēšanas ļautu pašam izvēlēties, vai un kā mazināt savas ciešanas un vai smagas slimības stipri ierobežota un mokoša dzīve ir cilvēka cieņai atbilstoša, vai nē. Ja šo realitāti tālāk kontekstualizējam ar veselības un, it īpaši, paliatīvās aprūpes ciniski slikto stāvokli, jāsaka kā ir – mēs šajā ziņā esam liekulīga sabiedrība, kas nevar izšķirties ne par liberālu individuālismu, ne patiesu solidaritāti un neizlēmīgi mīņājas uz vietas, laikam cerot, ka ar pašiem nekad nekas slikts nenotiks, bet globāli jautājumu atrisinās citu valstu pieņemtie lēmumi. Es ļoti ceru, ka mēs beidzot sāksim argumentēti diskutēt.
Dace Milberga
13. Augusts 2019 / 21:24
4
ATBILDĒT
Vai sabiedrībai un valstij cilvēka cieņas labad ir jādara viss iespējamais attiecībā uz personu, kura neciena cilvēku sevī, nerespektē sabiedrību kā cilvēka pilnvērtīgas dzīves vidi un ir darījusi visu iespējamo, lai sagrautu savu veselību? Atbildei uz šo jautājumu viennozīmīgi ir jābūt JĀ, ja vien nevēlamies bruģēt ātrāk ceļu uz garantētu cilvēka degradāciju, līdz ar ko cilvēces iznīcību. Neviena juridiska argumentācija nebūs pietiekama, lai par tiesisku padarītu vienaldzību un to attaisnotu.
Sanita Osipova > Dace Milberga
15. Augusts 2019 / 11:45
0
ATBILDĒT
Cien. Mībergas kundze,
Jūs nebūsiet pareizi izpratusi manu domu. Runa nav par sabiedrības atteikšanos atbalstīt personu, bet gan par to, ka par savu cieņu jeb cilvēcību visupirms ir atbildīgs cilvēks pats. Cilvēka saprātīgums, vērtība, tiesības un atbildība par sevi un citiem ir cieši saistīti koncepti, kas likti demokrātijas un cilvēka cieņas koncepta pamatā.
Dace Milberga > Sanita Osipova
17. Augusts 2019 / 22:11
0
ATBILDĒT
Paldies par precizējumu, augsti godātā Osipovas kundze! Te noteikti esam vienisprātis. Turpinot sarunu, precizēšu arī savu domu. Pašcieņa ir personas attieksme pašai pret sevi un robežu noteikšana attiecībās ar citiem, kas ir cieši saistīta, bet nedrīkst būt vienīgais faktors citu cilvēku paustā cieņā un rīcībā pret šo personu. Cieņa ir tas, ko ikviens sagaida no citiem. Un tas kā mēs izturamies pret citiem cilvēkiem vairāk ir atkarīgs no mūsu pašu vērtībām un pašcieņas, nekā no šo cilvēku pašvērtējuma un pašcieņas.
visi numura raksti
Vija Kalniņa
Juridiskā literatūra
Latvijas tiesībzinātnieku vadīts starptautisks pētījums par patērētāju maksātnespēju
Veronika Sajadova
Juridiskā literatūra
Kultūru mijiedarbe jeb pieredze, vadot Eiropas līmeņa pētījumu par patērētāju maksātnespējas regulējumu
Maksims Miņejevs
Skaidrojumi. Viedokļi
Administratīvās atbildības tiesiskā regulējuma reformas problemātiskie aspekti
Iecerētās administratīvo sodu sistēmas reformas realizācija un Administratīvās atbildības likuma sekmīga ieviešana neaprobežojas vienīgi ar minētā likuma pieņemšanu Saeimā, bet ir saistīta ar virkni citu veicamo uzdevumu, tajā ...
1 komentāri
Ilona Kaļinovska
Skaidrojumi. Viedokļi
Reiderisms kā likumā nedefinēts jēdziens
Reiderisma tēma jau ilgstoši ir aktuāla, un publiskajā telpā periodiski parādās ziņas par kārtējo reiderisma gadījumu1 vai otrādi – par nepieciešamību novērst šādus mēģinājumus.
1 komentāri
Krista Asmusa
Juridiskā darba tirgus
Krista Asmusa
AUTORU KATALOGS