Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

7. Janvāris 2020 /Nr.01 (1111)

Kriminālprocesuālā regulējuma pilnveide turpinās
Taisnīga tiesa
2 komentāri
Mg. iur.
Indra Gratkovska
Tieslietu ministrijas Krimināltiesību departamenta direktore 

Pamatojoties uz Ministru prezidenta 2019. gada 20. februāra rezolūciju Nr. 2019-1.1.1./11-11, Tieslietu ministrija sadarbībā ar Ģenerālprokuratūru un Iekšlietu ministriju ir veikusi nepieciešamo analīzi, lai izvērtētu, kādi priekšlikumi normatīvā regulējuma pilnveidošanai būtu nepieciešami, lai atslogotu tiesībaizsardzības iestāžu, prokuratūras darbu un tieslietu sistēmu kopumā ar mērķi palielināt noziedzīgu nodarījumu atklāšanu, īpaši tādu, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu, kā arī nodrošinātu Moneyval rekomendāciju izpildi.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
3
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
BOSS
7. Janvāris 2020 / 12:28
0
ATBILDĒT
Atsaucoties uz Jāņa Maizīša ierosinājuma, būtu diskutējams jautājums par Krimināllikuma soda noteikšanas robežas tās klasificējot, piemēram - personas vainas atzīšana pēc procesuālā statusa aizdomās turēto iegūšanas līdz apsūdzības celšanai (soda sankcija nosakāma pietuvinot to inkriminētā panta minimālajai robežai). Personu savu vainu atzīst tikai pēc apsūdzības celšanas (soda sankcija nosakāma to inkriminētā panta vidus robežai). Persona savu vainu atzīst tiesā (soda sankcija nosakāma pietuvinot to inkriminētā panta maksimālajai robežai). Šāda līdzīga sistēma darbojas arī cietviet eiropā. Šāda pieeja varētu šķist ļoti drastiska, taču par to vajadzētu diskutēt. Šāda pieeja ievērojami paātrinātu tiesvedības procesus.
Dace Milberga > BOSS
7. Janvāris 2020 / 18:15
0
ATBILDĒT
Šāda pieeja pieprasītā un piespriestā soda veida un mēra argumentācijā nav liegta arī šobrīd. Tas ir praktiķu izvēles jautājums cik plaša un pietiekama ir to argumentācija soda aspektā.
visi numura raksti
Intervija
"Lielākā noziedzība Latvijā ir saistīta ar korupciju un naudas atmazgāšanu"
2019. gada sākumā vienu no pirmajām intervijām pēc stāšanās amatā J. Bordāns sniedza "Jurista Vārdam" un iezīmēja tajā savas apņemšanās tieslietu jomā. Šajā žurnāla laidienā, kurā ministrijas un tās padotības iestāžu ...
9 komentāri
Dina Gailīte
Redaktora sleja
Kurp šogad dodas tieslietu sistēma
Laila Medina
Tiesību politika
Cik daudz izdarīts ekonomisko noziegumu apkarošanā Latvijā
Toms Dreika
Tiesību politika
Dalītā īpašuma piespiedu nomas vietā – likumiskas zemes lietošanas tiesības
32 komentāri
Jurista Vārds
Notikums
Ar administratīvās atbildības reformas ceļvedi pārspēti iepriekšējie rekordi
Noslēdzot aizvadīto darba gadu ar savas pastāvēšanas vēsturē smagāko – vairāk nekā 400 gramu – izdevumu, kuram turklāt jau dažās dienās tika izpirkta liela daļa no izdevēja pasūtītās papildtirāžas, grāmatžurnāls ...
AUTORU KATALOGS