Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

31. Marts 2020 /Nr.13 (1123)

Tiesiskās aizsardzības līdzekļu izmantošanas problēmas ierēdņa prettiesiskas atbrīvošanas gadījumā
Mg. iur.
Andra Voiciša
 

Valsts tiešās pārvaldes iestādēs kopumā ir nodarbināti aptuveni 11 600 ierēdņu.1 Lai gan prettiesiska atbrīvošana no valsts civildienesta nav plaši izplatīta, tā var skart jebkuru ierēdni, tādēļ ir svarīga skaidra un saprotama procesuālā kārtība, kādā persona var aizstāvēt savas tiesiskās intereses. Šādos gadījumos personai ir tiesības vērsties tiesā ar pieteikumu par prettiesiskā lēmuma atcelšanu, lūgt tiesu pieteicēju atjaunot dienestā, atlīdzināt zaudējumus – nesaņemtās darba algas apmērā un nemantisko kaitējumu. Ja tiesa lēmumu par dienesta attiecību izbeigšanu atzīst par prettiesisku, tas ir pamats personu atjaunot dienestā un tai piešķirt zaudējumu un nemantiskā kaitējuma atlīdzinājumu. Taču Valsts civildienesta likumā nav regulēti jautājumi saistībā ar prettiesiski atbrīvoto ierēdņu atjaunošanu, tie analizēti darba turpinājumā.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
7
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Veronika Sajadova
Skaidrojumi. Viedokļi
Covid-19 un personas datu apstrāde darbā
2019. gada koronavīrusa slimības jeb Covid-19 pandēmija kļuva par izaicinājumu ne tikai privātpersonu veselībai un drošībai, bet arī juridisko personu darbības nepārtrauktībai, ilgtspējai un maksātspējai un pat valsts pārvaldes un ...
2 komentāri
Dina Gailīte
Informācija
Mūsu valsts un cilvēki ir jāaizsargā jebkuros apstākļos
Jurista Vārds
Intervija
Virsmērķis ir viens – valstij jāturpina darboties

Satversmes tiesas priekšsēdētājas prof. Inetas Ziemeles komentārs "Jurista Vārda" galvenajai redaktorei Dinai Gailītei pēc Valsts prezidenta sasauktās konstitucionālo orgānu kopsēdes 2020. gada 23. martā.

Rolands Vītiņš
Skaidrojumi. Viedokļi
Konkurences neitralitātes aktuālie aspekti
2020. gada 1. janvārī stājās spēkā Konkurences likuma1 14.1 pants, kur ir paredzēta konkurences neitralitāte (turpmāk arī – KN) un tās ievērošanas pienākums, tādējādi likumdevēja līmenī aktualizējot KN ievērošanas ...
Anna Marta Nordmane
Juridiskā darba tirgus
Anna Marta Nordmane
AUTORU KATALOGS