Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Tiesību politika

9. Jūnijs 2020 /Nr.23 (1133)

Kā prokuratūras nākotni redz ģenerālprokurora amata pretendenti
Publiskotas konkursa dalībnieku iesniegtās koncepcijas

Sakarā ar to, ka pašreizējā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera pilnvaru termiņš beidzas 11. jūlijā, Tieslietu padome 2020. gada 3. aprīlī izsludināja ģenerālprokurora amata konkursu, uz kuru pieteicās astoņi kandidāti.

Saskaņā ar likuma un konkursa nolikuma prasībām kandidātus vispirms izvērtēja Satversmes aizsardzības birojs (SAB), par visiem astoņiem sniedzot pozitīvu slēdzienu. Tikai pēc tam, 3. jūnijā, Augstākās tiesas mājaslapā sabiedrībai tika dota iespēja iepazīt kandidātu iesniegtās koncepcijas par prokuratūras attīstības iespējām.

Pēc SAB pozitīvā atzinuma par amata kandidātiem arī Tieslietu padome varēja sākt apspriest kandidātus. Pagājušās nedēļas beigās tika paziņots, ka kandidātu vērtēšana paredzēta divu dienu garumā – 8. un 9. jūnijā. Līdz ar to ir iespējams, ka šī žurnāla iznākšanas dienā jau kļūs zināms tā kandidāta vārds, kas tiks virzīts Saeimas apstiprināšanai.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
4
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Intervija
Būt par ģenerālprokuroru var iemācīties tikai praksē
Pēc mēneša, 12. jūlijā, Ēriks Kalnmeiers atstās ne vien ģenerālprokurora amatu, bet arī darbu prokuratūrā, kur aizvadīti 26 gadi. Desmit no tiem bijuši institūcijas augstākās vadības amatā, kurā iecelts drīz pēc pirmās ...
Jānis Pleps
Informācija
Latvijas diplomātijas pirmo gadsimtu lasot...
Leta, Saeima
Tiesību politika
Parlamenta sēdes tagad var noturēt attālināti: izstrādāts e-Saeimas digitālais rīks
Saeima ir viens no pirmajiem parlamentiem pasaulē, kas ir gatavs Covid-19 izraisītās krīzes laikā strādāt pilnībā attālināti. Pateicoties jaunajam e-Saeimas rīkam, parlamenta sēdes tagad var noturēt attālināti, deputātiem uzturoties ...
Inese Lībiņa-Egnere
Tiesību politika
Par e-Saeimas jauno platformu un tās priekšrocībām
Toms Bordāns
Skaidrojumi. Viedokļi
Pierādījumu iegūšana un pierādīšana ASV civilprocesā (salīdzināmās tiesības)
AUTORU KATALOGS