ŽURNĀLS Sludinājumi. Reklāma

11. Oktobris 2022 /Nr.41 (1255)

Eiropas Cilvēktiesību tiesa aicina darbā juristus
Strādāt kopā, lai veicinātu Eiropas izaugsmi

Juristi – Latvija (e037/2022)

Eiropas Cilvēktiesību tiesa – Strasbūra

Eiropas Cilvēktiesību tiesa atrodas Strasbūrā, Francijā, un tā ir starptautiska tiesa, kas izveidota 1959. gadā. Tā izskata individuālus vai valsts pieteikumus par Eiropas Cilvēktiesību konvencijā noteikto pilsonisko un politisko tiesību pārkāpumiem.

Strādājot Juridiskajā nodaļā, Jūs būsiet atbildīgs par lietām, ar kurām Jums būs jāstrādā angļu vai franču valodā. Galvenie pienākumi ietver: pieteikumu un lietu izpēte un izskatīšana; konsultāciju sniegšana pieteikumu iesniedzējiem par lietu pieņemamību; lietu materiālu sagatavošanu izskatīšanai un nepieciešamo dokumentu sagatavošana sanāksmēm; iepazīstināšana ar pieteikumiem; juridisko dokumentu sagatavošana un sarakstes veikšana ar pieteikumu iesniedzējiem vai iestādēm. Savu pienākumu ietvaros Jūs piedalīsieties sanāksmēs un uzraudzīsiet praktikantu un juristu palīgu darbu. Visbeidzot, Jūs pārstāvēsiet Tiesu pasākumos ārpus tās.

Jums būs vismaz divu gadu pieredze juridiskajā jomā (vēlams, tiesu dienestā), kas iegūta Latvijā vai starptautiskā līmenī, kā arī augstākā juridiskā izglītība, kas ļauj, pamatojoties uz kvalifikāciju vai nokārtojot konkursa eksāmenu, strādāt tiesu administrācijā vai juridiskajās profesijās Latvijā. Tādējādi Jums būs padziļinātas zināšanas par Latvijas tiesību sistēmu un pierādītas spējas izskatīt lietas, kas ir saistītas arī ar citām jurisdikcijām, ko papildina plašas zināšanas konstitucionālajās tiesībās. Ir būtiski, lai Jūs spētu runāt un rakstīt latviešu valodā dzimtās valodas līmenī, kā arī lai Jums būtu labas angļu un franču valodas zināšanas, un augsta līmeņa integritāte, neatkarība un lojalitāte.

Pieteikumi jāiesniedz angļu vai franču valodā, izmantojot Eiropas Padomes tiešsaistes pieteikšanās sistēmu www.coe-recruitment.com, līdz 2022. gada 20. oktobrim.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Eiropas Cilvēktiesību tiesa aicina darbā juristus. Jurista Vārds, 11.10.2022., Nr. 41 (1255), 24.lpp.
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Jurista Vārds
Numura tēma
Tiesnešu un lietas dalībnieku loma civilprocesuālajā sacīkstē un citi tiesvedības principi civilprocesā

Šīsnedēļas "Jurista Vārds" ir veltīts ļoti nozīmīgam civilprocesa institūtam – principiem, kam līdzšinējās publikācijās žurnāla arhīvā ir tikusi pievērsta ne pārāk plaša uzmanība.

Daina Ose
Skaidrojumi. Viedokļi
Sacīkstes principa robežas un mijiedarbība ar citiem civilprocesa principiem
Sacīkstes princips civilprocesā ir viens no plašāk interpretējamiem principiem, un tā daudzējādās izpausmes robežas nav viennozīmīgi identificējamas, it īpaši, ja sacīkstes princips tiek aplūkots kontekstā ar kādu citu ...
Mārcis Krūmiņš
Skaidrojumi. Viedokļi
Principi un to izmantošana civilprocesā
Lai veidotos dialogs starp cilvēkiem, dažādām sabiedrības grupām, valstīm un reģioniem utt., būtiski ir principi, kas tiek ievēroti un piemēroti savstarpējā saziņā. Tiesas un tajās darbojošās personas, citādi saukti – ...
Jānis Kārkliņš
Skaidrojumi. Viedokļi
Sacīkstes princips un taisnīgums
Rihards Gulbis
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiesneša norādīšanas pienākuma izpratne un nozīme civilprocesā
Tiesneša norādīšanas jeb izskaidrošanas pienākumu praksē nereti izprot nepamatoti šauri – kā tiesneša pienākumu paziņot pusēm par pierādījumu trūkumu Civilprocesa likuma 93. panta ceturtajā daļā norādītajos gadījumos. Tomēr ...
AUTORU KATALOGS