2014. gada 31. martā spēkā stājās Civilprocesa likuma 30.5 nodaļa "Pagaidu aizsardzība pret vardarbību". Tādējādi, sākot ar minēto laiku, Civilprocesa likums reglamentē, kādās prasībās ir pieļaujams piemērot pagaidu aizsardzības pret vardarbību līdzekļus, kuras personas var lūgt tiesu piemērot šos līdzekļus, kā arī kas ir pamats, lai piemērotu pagaidu aizsardzības pret vardarbību līdzekļus.
Lai īstenotu praksē veiktās Civilprocesa likuma izmaiņas, 2014. gada 31. martā spēkā stājās Ministru kabineta noteikumi Nr. 161 "Kārtība, kādā novērš vardarbības draudus un nodrošina pagaidu aizsardzību pret vardarbību", kuru pielikumā norādīta pieteikuma tiesai par pagaidu aizsardzību pret vardarbību veidlapa. Vienlaikus tika veikti grozījumi Krimināllikumā, ar kuriem Krimināllikumā tika iekļauts 168.1 pants "Nolēmuma par pagaidu aizsardzību pret vardarbību nepildīšana". Tādējādi tika izveidots normatīvais regulējums, lai personas, kuras pamatoti jūtas apdraudētas, varētu vērsties tiesā ar pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kā arī personām, kuras ļaunprātīgi nepilda nolēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, varētu piemērot atbildību.
Tāpat persona, kura vēršas tiesā ar pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, ar savu parakstu apliecina, ka personas sniegtā informācija ir patiesa, pilnīga, sniegta pēc labākās sirdsapziņas, apzināti nepatiesas informācijas norādīšana var būt par pamatu personas saukšanai pie kriminālatbildības.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes