Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

7. Jūnijs 2005 /Nr.21 (376)

Kā uzlabot tiesu sistēmas komunikāciju un prestižu
4 komentāri
Velga Gailīte
Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas priekšsēdētāja 

Tiek izšķirta tiesu sistēmas iekšējā un ārējā komunikācija jeb saziņa. Parasti pētījumu lielākā rūpe ir ārējā komunikācija, kas ir saziņa galvenokārt ar sabiedrību un masu medijiem, jo tā ir aisberga redzamā daļa. Tomēr tiesu sistēmas ārējā komunikācija ir tieši saistīta ar iekšējo.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri (4)
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
anna
7. Jūnijs 2005 / 23:48
0
ATBILDĒT
piekītu ievai. papildinu, ka bieži vien palīgi ar stāžu vēl apmāca jauniņos tiesnešus par tie paši 120Ls mēnesī.ar tādu attieksmi tiesu prestižs nepieaugs. Veiksmi Gailītes kndzei.
naja
7. Jūnijs 2005 / 11:31
0
ATBILDĒT
pilnīgi piekrītu Gailītes kundzei. Arī es kādu laiku strādāju par tiesneša palīgu tiesā un aizgāju prom tikai un vienīgi smieklīgās algas dēļ. Nu nevar cilvēks līdz 30 gadu vecumam dzīvot ar algu 120 lati mēnesī...
prieks
7. Jūnijs 2005 / 10:35
0
ATBILDĒT
Man ir patiess prieks par šo rakstu. Ceru, ka izdosies realizēt rakstā norādītās ieceres. Liels paldies Gailītes kundzei, kura norāda uz problēmēm tiesu sistēmā un vienlaicīgi piedāvā risinājumus.
ieva
7. Jūnijs 2005 / 09:31
0
ATBILDĒT
Labs un pamatots domas izklāsts.Piekrītu, ka vajadzētu ieviest tiesneša asistenta vietu vai arī deliģēt lēmumu pieņemšanu tiesnešu palīgiem. Ja šāda amata vieta tiktu ieviesta tiesnešu palīgiem tiesās būtu lielāka izaugsmes iespēja un iespējams būtu mazāka kadru mainība, jo palīgi būtu ieinteresēti strādāt un veidot savu karjeru tiesā. Tas taču nav normāli, ka palīgs ar augstāko izglītību saņem Ls 120, bet tiesnesis tieši ar tādu pašu izglītību ls 500 uz rokas. ar ko gan viņi atšķiras ar to, ka viens ir tiesnesis bet otrs palīgs, starp citu no kura tiesnesis lielā mērā ir atkarīgs. jo kā zināms spriedumu un lēmumu "projektus" gatavo palīgi, apmeklētājus pieņem palīgi, tā šo uzskaitījumu varētu turpināt.

Gailītes kundzei novēlu veiksi šīs izdejas īstenošanā!
visi numura raksti
Sergejs Rudāns
Skaidrojumi. Viedokļi
Par dzīvokļu īpašnieku kopsapulci
Ņemot vērā to, ka aizvien vairāk un vairāk dzīvojamo māju tiek nodotas pašu iedzīvotāju apsaimniekošanā, praksē arvien aktuālāks kļūst jautājums par kārtību, kādā dzīvokļu īpašnieki drīkst pieņemt lēmumus par mājas ...
5 komentāri
Informācija
Savas tiesības jāsargā arī atvaļinājuma laikā
Dina Gailīte, Andrejs Judins, Aleksandrs Giļmans, Mārtiņš Mits, Raivis Dzintars, Inga Reine, Ints Ulmanis
Skaidrojumi. Viedokļi
Benzīns ugunī - naida kurināšana Latvijā
Vai naida kurināšana ir Latvijā reāla problēma, cik efektīvs ir likumos noteiktais regulējums nacionālās nesaticības ierobežošanai, vai tiesu procesi par šo nodarījumu saasinātu vai mazinātu nesaskaņas starp dažādu nacionalitāšu ...
Tiesību prakse
Par nepatiesu ziņu atsaukšanu un mantiskās kompensācijas piedziņu par morālo kaitējumu
2 komentāri
Informācija
Rosina atcelt deputātu administratīvo imunitāti
AUTORU KATALOGS