ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

20. Septembris 2005 /Nr.35 (390)

Kā vērtēt "Robina Huda" lietu
Prof. Dr.iur.
Valentija Liholaja
 

Lai arī likās, ka par personas goda un cieņas aizsardzības tiesisko regulējumu ir runāts gana, tomēr publikācijas laikrakstos šā gada jūnijā un jūlijā norāda uz nepieciešamību atgriezties pie šī jautājuma vēlreiz, tikai nedaudz citādā aspektā.

Kā vērtēt “Robina Huda” lietu

Par goda un cieņas tiesisko aizsardzību

Dr.iur. Valentija Liholaja, LU Krimināltiesisko zinātņu katedras profesore
LIHOLAJA.JPG (8011 bytes)
Foto: no personiskā arhīva

Lai arī likās, ka par personas goda un cieņas aizsardzības tiesisko regulējumu ir runāts gana, tomēr publikācijas laikrakstos šā gada jūnijā un jūlijā norāda uz nepieciešamību atgriezties pie šī jautājuma vēlreiz, tikai nedaudz citādā aspektā. Bet vispirms – īsi par to, kas tad kārtējo reizi izraisīja preses pārstāvju uzbrukumus Krimināllikumam, kuru kvintesenci laikrakstā “Diena” pauž A. Ozoliņš savos rakstos “Tiesu neatkarība nav visatļautība”1 un “Padomju palieka Krimināllikumā”2, norādot uz “padomisko atavismu Latvijas likumdošanā – 156., 157. un 158.pantu, kas paredz pat brīvības atņemšanu par goda un cieņas aizskaršanu presē”, un jau kuro reizi piedāvājot “izņemt šos trīs pantus no Krimināllikuma”.
Par ko tad šoreiz tika norāts Krimināllikums? Pirmkārt, tas ir Jēkabpils rajona tiesas 2005.gada 29.marta spriedums, ar kuru laikraksta “Brīvā Daugava” žurnāliste Ilze Kalniņa atzīta par vainīgu noziedzīga nodarījuma, kas paredzēts Krimināllikuma 158.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Dina Gailīte
Eiropas telpā
Kurp virzās Eiropas juridiskā doma
Šī mēneša sākumā, no 7. līdz 9.septembrim, Šveicē, Ženēvā, notika trešais Eiropas Juristu forums. Kā "JV" jau iepriekš informēja, tajā, iepriekš piesakoties, piedalīties varēja jebkurš Eiropas valstu jurists.
Arvis Ērmiņš
Informācija
Satversmes tiesa ierosina divas jaunas lietas
Elita Ektermane
Informācija
Kā Latvijai iekļauties starptautiskajā privāttiesību apritē
Pagājušajā nedēļā, no 11.līdz 14.septembrim, Latvijā darba vizītē uzturējās Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta (International Institute for the Unification of Private Law jeb UNIDROIT) ģenerālsekretārs Dr. ...
Sergejs Rudāns
Skaidrojumi. Viedokļi
Rokas ķīlas nodibināšana ar valdījuma konstitūtu
Edgars Pastars
Skaidrojumi. Viedokļi
Kad pastāv strīds par tiesas lēmuma nepārsūdzamību
AUTORU KATALOGS