ŽURNĀLS Tiesību politika

18. Jūnijs 2013 /Nr.24 (775)

Tiesu varas likuma grozījumiem – vienprātīgs atbalsts Saeimā
12 komentāri

Jau pēc pāris mēnešiem internetā beidzot sāks publicēt visus atklātajās tiesas sēdēs pieņemtos un spēkā stājušos tiesas spriedumus – tik cerīgs un optimistisks ir viens no jauninājumiem, ko paredz Saeimas 13. jūnijā trešajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā "Par tiesu varu". Minētais likumprojekts, no kura izriet arī būtiskas novitātes līdzšinējā kārtībā, galīgajā lasījumā tika atbalstīts vienprātīgi, un, kā liecina Saeimas sēdes stenogramma,1 arī plašas deputātu debates no tribīnes šoreiz neraisījās, vien saliekot atsevišķus punktus uz "i".

Juridiskās komisijas vārdādeputāte Irina Cvetkova. Šis likumprojekts trešajam lasījumam tika skatīts Tiesu politikas apakškomisijas 13 sēdēs un arī vairākās Juridiskās komisijas sēdēs.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (12)
12 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
tieši tā
21. Jūnijs 2013 / 21:49
0
ATBILDĒT
Zirgam skaudrs, ka korumpēta un neefektīva tiesu sistēma grauj uzņēmējdarbības vidi un kopumā negatīvi ietekmē valsts attīstību. Piemēram, iepriekšējais Gruzijas prezidents atlaida pilnīgi visus valsts tiesnešus un viņu vietā pieņēma 100% jaunus. Visiem jaunpieņemtajiem bija jāzvēr, ka viņi lietas skatīs godīgi un neņems kukuļus. Vecā Latvijas tiesu nomenklatūrā bija pilnībā jāpadzen jau pagājušā gadsimta 90.gadu sākumā.
no ES puses
21. Jūnijs 2013 / 14:22
0
ATBILDĒT
Eiropas Padomes ieteikumu pavaddokumentā tiek norādīts, ka civiltiesību sistēmas neefektivitāte negatīvi ietekmē uzņēmējdarbības vidi, palielinot uzņēmējdarbības veikšanas risku un izmaksas. Lai arī ir veikti pozitīvi pasākumi šīs situācijas novēršanā, civillietu un komerclietu ilgstoša izskatīšana pirmajā instancē un zemie lietu izbeigšanas koeficienti noved pie tā, ka tiesās uzkrājas neizskatīto lietu skaits. Šos trūkumus apstiprina Pasaules Ekonomikas foruma 2012.-2013. gada globālās konkurētspējas indeksa konstatējumi, kurā Latvija apakšrādītājā \"tiesiskā regulējuma efektivitāte strīdu izšķiršanā\" no 144 valstīm ir ierindota 106. vietā.
arī
21. Jūnijs 2013 / 14:17
0
ATBILDĒT
Šaubos, vai tiesu vara ir pakļauta \\\"politiskajiem ielikteņiem\\\". Politiķi, runājot par reformām tiesu sistēmā, ir nevarīgi un bailīgi.Ja būtu pakļauta, tad Saeima veiktu patiešām radikālas reformas, piemēram, kā Igaunijā, kad, atjaunojot neatkarību, padzina visu veco nomenklatūru.

Ja jau tiesu vara būtu tik tīra un nevainojama, tad tiesneši nepazaudētu lietas, nenovilcinātu lietu izskatīšanu, nepieņemtu darbā \\\"mirušās dvēseles\\\", nesadarbotos ar tiesu administratoriem un neapzagtu kreditorus, piedzērušies neietu tiesu zālē....Protams, ir jau arī daudz godprātīgu cilvēku šajā sistēmā, taču, kā savulaik teica VVF, viens sapuvis ābols samaitā visu ābolu kurvi.Diemžēl šie veselie āboli negrib redzēt tos iepuvušos...vieglāk izlikties, ka viss ir OK, tikai citi vainīgi.
Lea-no malas
19. Jūnijs 2013 / 22:37
0
ATBILDĒT
Tu tiešām esi no malas
no malas
19. Jūnijs 2013 / 22:34
0
ATBILDĒT
...Tiesu vara šajā valstī mērķtiecīgi, pilienu pa pilienam tiek noniecināta,pazemota un diskreditēta, tai piederīgie(tiesneši, tiesu darbinieki) pataisīti par stulbiem, slinkiem radījumiem, kas nepārtraukti kļūdās, neko nedara, atliek lietu izskatīšanu un kuri ik uz soli jāpārbauda.... Bet varbūt tā tas arī ir. Par tiesnešiem pa blatu salīduši(as) korumpēti(as) muļķi(es), kuri vai kuras pašas te mēģina sevi slavināt, bet no malas skatoties viss izskatās pavisam citādi.
Viesturs
19. Jūnijs 2013 / 12:56
0
ATBILDĒT
Šī Saeima ir darījusi faktiski visu, lai grautu tiesiskumu valstī, tādēļ pat grūti ir komentēt grozījumus no juridiskā viedokļa.

Taču pat nejuristam ir skaidrs, ka tagad tiesas un sabiedrība ir pilnīgi pakļautas politiskajiem ielikteņiem, bankām un vnk muļķiem, kuri nesaprot varas teoriju :(
Lea
18. Jūnijs 2013 / 21:46
0
ATBILDĒT
Tiesu vara šajā valstī mērķtiecīgi, pilienu pa pilienam tiek noniecināta,pazemota un diskreditēta, tai piederīgie(tiesneši, tiesu darbinieki) pataisīti par stulbiem, slinkiem radījumiem, kas nepārtraukti kļūdās, neko nedara, atliek lietu izskatīšanu un kuri ik uz soli jāpārbauda. jautājums-kam tas ir izdevīgi?
strupceļš
18. Jūnijs 2013 / 17:32
0
ATBILDĒT
Te ir jāsāk domāt par to lēmumu,kas attiecas uz Tiesu varu, leģitimitāti.Noplicinātā un iebaidītā izpildvaras ierēdniecība tik štancē projektiņus,un Saeima tik dragā.Ne pa labi,ne kreisi neskatās.ST kautrīgi ik pa laikam atgādina:\"Bet mēs jau tad un tad norādījām,ka jāuzklausa....\"

Viss notiek.
Zinatajs
18. Jūnijs 2013 / 13:08
0
ATBILDĒT
Sodien Latvijas tiesibu instituts iesniedzis Valsts prezidentam lugumu nodot grozijumus otrreizejai caurlukosanai, jo nav respektets tiesu varas viedoklis augstakas tiesu instances nosaukuma jautajuma un bez plasak zinamiem iemesliem Saeima bez ipasas diskusijas likvidejusi Senatu un tatad vienpuseji preteji tiesu varas gribai partraukusi vienu no vecakajam Latvijas tiesu sistemas tradicijam ar gandriz pusotru gadsimtu garu vesturi!
Temīda
18. Jūnijs 2013 / 10:52
0
ATBILDĒT
Nejēdzīgi - ar lielu blīkšķi radīt Tieslietu padomi kā tiesu varas reprezentantu un pēc tam slaidi spļaut tai virsū.

Likumdevēj, attopies! Sevis cienīšana sākas ar citu cienīšanu.

Tiesu varas novājināšana un diskreditēšana ilgākā prespektīvā nesīs rūgtus augļus.
mja
18. Jūnijs 2013 / 10:01
0
ATBILDĒT
Vārdu sakot, lai būtu labi - visiem TP priekšlikumiem bija jābūt nekritiski akceptētiem
sk.realitāti
18. Jūnijs 2013 / 09:12
0
ATBILDĒT
Gan skaitliski, gan saturiski būtiskākā Tieslietu padomes priekšlikumu daļa līdz šim likumprojekta apspriešanas un virzības gaitā Saeimā atstāta bez ievērības, radot sajūtu, ka Tieslietu padomes viedoklis uzklausīts tikai formāli. (Tieslietu padome)

/

Atzīmēšu,ka šis nebūt nav pirmais likumprojekts,kura pieņemšanā Tieslietu padome ir iesaistīta tikai kā dekoratīvs elements.

Rezultātā - kalns dzemdējis peli,un nu ar to leposies ilgi un dikti. Tādu pelēnu jau pilns midzenis.
visi numura raksti
Jānis Bogdasarovs
Skaidrojumi. Viedokļi
Savu daļu iegādes finansēšanas aizlieguma piemērošana sabiedrībām ar ierobežotu atbildību  
Jau ar Komerclikuma spēkā stāšanās brīdi Komerclikuma 241. pants paredz aizliegumu akciju sabiedrībām finansēt savu akciju iegādi. Turpretim nedz Komerclikuma sākotnējā redakcijā, nedz vēlāk izdarītajos grozījumos šāds aizliegums ...
Mārtiņš Paparinskis
Viedoklis
Piezīmes uz Čalovska lietas malām: rosinot un lemjot Satversmes tiesā
Jautājums par Latvijas pilsoņa izdošanu ārvalstīm ir normatīvi daudzšķautņains un var tikt vērtēts dažādu tiesību nozaru un procesuālo institūtu mijiedarbības perspektīvās, ietverot citastarp Latvijas un starptautisko ...
Mareks Reders
Skaidrojumi. Viedokļi
Vai valsts ir nekustamā īpašuma nodokļa maksātājs
Ar nodokļu sistēmu var regulēt valsts ekonomisko attīstību, to stimulēt, bremzēt vai sagraut, tāpēc ir būtiski turpināt "Jurista Vārda" 06.12.2012. numurā aizsākto likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" un tā interpretācijas ...
Gatis Litvins
Tiesību politika
Eiropas Savienības ieteikumi Latvijas tiesu sistēmas pilnveidošanai
2013. gada 29. maijā Eiropas Komisija pieņēmusi ieteikumus Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas paredzēti, lai izvestu Eiropu no krīzes un stiprinātu izaugsmes pamatus. Ieteikumus sagatavoja Eiropas Komisijas dienesti un pieņēma komisāru ...
Tiesību politika
Ārvalstu investoru priekšlikumi tiesu sistēmas efektivitātes veicināšanai
2013. gada 31. maijā notika valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā 17. tikšanās, kurā analizēts uzņēmējdarbības vides uzlabošanā un investīciju piesaistē panāktais progress. Tikšanās dalībnieki diskutēja arī par ...
AUTORU KATALOGS