Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

3. Maijs 2016 /Nr.18 (921)

Cietušā institūts administratīvā pārkāpuma lietās ceļu satiksmē
1 komentāri

Šis raksts ir tapis, autorei reaģējot uz tiesas nolēmumu, ar kuru tiesa ir atzinusi transportlīdzekļa īpašnieces, kura nav vadījusi transportlīdzekli ceļu satiksmes negadījuma brīdī, tiesības būt atzītai par cietušo administratīvā pārkāpuma lietā, kas uzsākta pret cita transportlīdzekļa vadītāju.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
15
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
ai_bi
3. Maijs 2016 / 08:53
12
ATBILDĒT
Diemžēl šim rakstam ir diezgan nesakarīgs saturs. Interesanti, vai autore ir pazīstama ar LAPK 243.panta trešo daļu? Arī autores atziņas par 261.pantu neatbilst LAPK mērķim, un arī 39.pantam. Starp citu, LAPK tāpat kā KL ir panti, kuri jau sevī ietver kaitējumu kā nodarījuma pazīmi, sakarā ar ko - personu būtu jāatzīst par cietušo (LAPK 243.p.4.d.). Tāpēc administratīvais pārkāpums jāskata un jāanalizē pēc konkrētiem pantiem, nevis abstrakti.
visi numura raksti
Mārtiņš Ziemanis
Skaidrojumi. Viedokļi
Mediācija kā efektīvs komercstrīdu risināšanas mehānisms. Praktiskie aspekti
Mediācija komercstrīdu risināšanai Latvijas uzņēmējdarbības vidē tiek izmantota salīdzinoši nesen. Vienlaikus jāatzīst, ka bieži vien uzņēmējiem nav pietiekamas informācijas un izpratnes par konkrētā strīdu risināšanas ...
Vija Kalniņa
Informācija
Aktualitātes preču zīmju reģistrācijas jomā
Pasaules intelektuālā īpašuma dienā, 26. aprīlī, Rīgā notika seminārs "Eiropas Savienības preču zīmju reforma un preču zīmju starptautiskās reģistrācijas aktualitātes", kuru rīkoja Patentu valde sadarbībā ar Eiropas Komisiju, ...
Uldis Krastiņš
Skaidrojumi. Viedokļi
Subjektīvā attieksme un vaina kukuļdošanā, izmantojot starpnieku

Apspriežot vainas formas jautājumus kukuļdošanā, ir izskanējis viedoklis, ka kukuļdošanu var izdarīt arī ar netiešu nodomu gadījumos, kad kukulis tiek dots, izmantojot starpnieku.

Dace Šulmane
Informācija
Starptautiska mediācijas konference Biznesa augstskolā “Turība”
Starptautiska projekta ietvaros 28. aprīlī Biznesa augstskolā "Turība" notika konference "Mediācijas pārrobežu attīstība, lai veicinātu strīdu risināšanu Eiropā" (Cross-border developments of mediation to foster European wide ...
Ministru kabinets
Tiesību politika
Valdības rīcības plāna uzdevumi tieslietu jomā
Izvilkums no Ministru kabineta otrdien, 26. aprīlī, apstiprinātā Valdības rīcības plāna1 Deklarācijā par Māra Kučinska vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai.
AUTORU KATALOGS