ŽURNĀLS Tiesību politika

20. Septembris 2016 /Nr.38 (941)

Ko plānots mainīt līdz ar jauno īres tiesisko regulējumu
4 komentāri
Dace Vītola
Ekonomikas ministrijas Mājokļu politikas nodaļas vadītāja 

Ar mērķi izstrādāt tiesisko regulējumu, kas būtu atbilstošs šodienas aktuālajai situācijai, pašlaik Ekonomikas ministrijā notiek darbs pie jauna īres tiesiskā regulējuma izstrādes, proti, pie likumprojekta "Dzīvojamo telpu īres likums". Jaunais regulējums, salīdzinot ar līdzšinējo, ietvers vairākas būtiskas izmaiņas, uz kurām arī vērsta uzmanība šajā rakstā.

Īres līgums ir viens no Civillikumā paredzētiem līgumu veidiem, ar kura palīdzību persona var iegūt tiesisku iespēju lietot svešu lietu. Tomēr atšķirībā no civiltiesiskajām saistībām par jebkuras lietas īri, kam pietiekams ir Civillikuma regulējums, dzīvojamo telpu īre ir īpašs tiesisko attiecību veids, kurā regulējumam modernā labklājības valstī ir arī sociāla funkcija, kas saistīta ar iedzīvotāju nepieciešamību pēc mājokļa. Tādēļ dzīvojamo telpu īres regulējumam ir jānodrošina mājokļa pieejamība, t.

komentāri (4)
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Sergejs Strods
24. Septembris 2016 / 08:06
0
ATBILDĒT
Sen šo jautājumu vajadzēja risināt.
Pēteris
20. Septembris 2016 / 13:07
1
ATBILDĒT
Ko nozīmē "īres līgumu ierakstīšana, kā arī ierakstu dzēšana būs bez maksas"? Nekas nav bez maksas. Jebkurā gadījumā kāds maksā!

Sociālisms Latvijā izplešas un dažu personu lietas finansēs no visu nodokļu maksātāju saliktās naudas valsts budžetā? Tad nav jābrīnās, ka valstij nepietiek nauda veselībai, izglītībai utt. Patiess svarīgām lietām!
Magone
20. Septembris 2016 / 09:00
0
ATBILDĒT
Šie jautājumi bija jāatrisina jau pirms daudziem gadiem. Nu labi, ka vismaz tagad ir atjēgušies.
Ja puses (vispār jau pareizāk būtu teikt līdzēji, puses ir civilprocesā) nevarēs vienoties, tad to noteiks tiesa pēc sava ieskata.
Vairākās raksta vietās bija šāds teikums. Kādēļ lieki tērēt nervus un noslogot tiesas? Labāk arī šajos jautājumos ieviest konkrētību likumā, lai nav par katru nieku jāvēršas tiesā.
ai_bi > Magone
21. Septembris 2016 / 08:59
0
ATBILDĒT
Piekrītu. Jo, piemēram, ja līdzēji nebūs vienojušies par cenu, tad VID nevarēs iekasēt nodokļus un tik ilgi, kamēr nebūs panākta šāda vienošanās. Tas ir 10 gadus (kamēr būs spēkā līgums). Izskatās pēc cauruma likumā.
visi numura raksti
Rolands Neilands
Skaidrojumi. Viedokļi
Fiktīvie īres līgumi
Latvijas Republikas Civillikuma1 (turpmāk – Civillikums) 1. pantā ir ietverts labas ticības princips – tiesības izlietojamas un pienākumi pildāmi pēc labas ticības. Šis princips nozīmē to, ka katram savas subjektīvās ...
12 komentāri
Vija Kalniņa
Informācija
Pasaules līmeņa starptautisko tiesību konferencē meklē risinājumus mūsdienu krīzēm  
No 2016. gada 8. septembra līdz 2016. gada 10. septembrim Rīgā norisinājās 12. Eiropas Starptautisko tiesību biedrības (European Society of International Law – ESIL) konference, kas bija veltīta starptautisko tiesību darbības un ...
Sannija Matule
Juridiskā literatūra
Pirmās nepieciešamības prece administratīvajās tiesībās  
2016. gada 9. septembrī Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā ar pasākuma vadītāja Gunāra Kusiņa tematikai piemeklētajiem ievadvārdiem notika "nekad, nevienam un nekur nepārsūdzamā akta" – mācību grāmatas "Administratīvās ...
Valsts prezidenta kanceleja
Informācija
Valsts prezidents rosina uzlabot likumdošanas procesa kvalitāti
Šī gada 12. septembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis Saeimai nosūtījis priekšlikumus likumdošanas procesa pilnveidošanai un likumu kvalitātes uzlabošanai.
Pauls Jansons
Skaidrojumi. Viedokļi
Īres tiesības Latvijā: problēmas un to risināšanas prioritātes
Raksts tapis kā atbildes reakcija un aicinājums uz diskusiju, pamatojoties uz publiskajā vidē izskanējušo informāciju, ka Ekonomikas ministrija ir atsākusi darbu pie jauna īres likuma izstrādes. Autors nepiekrīt 2016. gada ...
2 komentāri
AUTORU KATALOGS