Šis "Jurista Vārds" beidzot tapa īstos ziemas apstākļos – pagājušajā nedēļā redakcijas darbinieki tāpat kā citi Rīgas un Latvijas iedzīvotāji bija spiesti uzmeklēt biezākos mēteļus un siltākos zābakus, lai nokļūtu uz darbu daudzmaz patīkamā veidā. Sniegs atnesa sengaidīto ziemas sajūtu, taču arī darba pilna rokas tiem, kas atbildīgi par tā novākšanu. "Neredzamās frontes" karotāji metās cīņā ar stihiju – sētnieki, ielu un ceļu tīrītāji, kas savu darbu paveic, kamēr pārējā pilsēta vēl guļ, droši vien romantisku sajūsmu par milzīgajām sniega masām nelolo. Tāpat arī māju īpašnieki, kas atbild par sniega un ledus notīrīšanu no ietvēm, jumtiem utt.
Tiesības patiesi caurauž visu dzīvi, pat sniega problēmu – nācās secināt, sniegputeņa laikā intereses pēc ielūkojoties Latvijas un ārvalstu tiesu spriedumos "sniega jautājumā". Nešaubīgi vienojošs secinājums – īpašnieks atbild par sava īpašuma uzturēšanu kārtībā, tai skaitā sniegputeņa gadījumā.
Strīdi mēdz būt par to, cik ātri pēc snigšanas sniegs ir jānotīra un jāaizvāc tā, lai tas neapdraudētu pārējos, piemēram, garāmgājējus, kam var uzgāzties lavīna no apsniguša jumta. Tāpat tiesas mēdz diskutēt par nama īpašnieka un nomnieka (īrnieka) atbildības nodalīšanu (pret trešo pusi) pat tādos gadījumos, kad par sniega tīrīšanu panākta vienošanās nomas līgumā.
Īpašas, protams, ir pašvaldību un namīpašnieku attiecības jautājumos par to, cik ātri un cik reizes dienā būtu jānotīra sniegs no ietves, ja turpina snigt ilgstoši. No vienas puses, ir rūpes par pilsētnieku drošību, tiem pārvietojoties pa pilsētas ielām (un atsevišķos gadījumos varbūt arī ierēdnieciska pārcentība sodu uzlikšanā), no otras – sētnieka spēju robežu pārbaude (un atsevišķos gadījumos varbūt arī plāns nogaidīt, kamēr beidzot beigs snigt, un tad visu savākt ar vienu reizi). Situācijas mēdz būt visdažādākās – no privātmājas īpašnieka, kurš visu dienu pavada darbā un pie sniega tīrīšanas no ietves tiek tikai no rīta un vakarā, līdz daudzstāvu nama saimniekam, kurš cer ietaupīt un nesauc dārgos jumta tīrītājus, paļaudamies uz laika ziņās solīto atkusni, kas dabiskā ceļā viņu atpestītu no ledus lāstekām, kas karājas pār garāmgājēju galvām, viņiem pašiem neapzinoties nāves briesmas, kurām tie pakļauti. Visādā ziņā ir aizraujoši lasīt spriedumu par strīdu, vai "normāls cilvēks" ziemā var paiet pa ietvi, kuru sedz 4 cm biezs sniegs (šai gadījumā tiesa bija labvēlīga nama īpašniekam).
Protams, īpašums ir ne vien tiesības, bet arī pienākums, tāpat kā sniegs ir ne vien prieks, bet var būt arī raizes. Un, kā saka Civillikums, "tiesības izlietojamas un pienākumi pildāmi pēc labas ticības", turklāt likumu piemērotājiem vienmēr jāatceras par tādiem vispārējiem tiesību principiem kā tiesību normu saprātīgas piemērošanas princips un samērīguma princips.